şükela:  tümü | bugün
  • "bilmem ne virüsü geliyormuş, bilmem ne programına girip zarar verecekmiş. kredi kartı bilgilerinizi ele geçirecekmiş. sistem çökecemiş" diye 3 sayfalık yazıları copy paste yapıp yollar.

içindeki teknik terimle sorsan hiçbirini bilmez. yeni jenerasyondan birisi bu mesajların yüzüne bakmazken bunlar görev edinirler bunları yaymayı.

çok tatlılardır ama. koruyuculardır. o virüsle ebola yayılıyormuş desen hiç düşünmeden inanabilirler.
  • facebook hesaplarında resmileşti dikkat başlıklı yazıyı ilk paylaşanlardandır aynı zamanda.
  • dikkatlerini ceken her bilgiyi, her veriyi aktarmakla yukumlu hissediyorlar kendilerini.

cok guldugu fikra, cok hosuna giden selahattin duman yazisi, dunyanin ucte ikisini yok edecek salgin hastalik duyurusu, "cep telefonunun zararlari: beyin hucreleri inek hucrelerine donuyormus" , amerika'nin isgal senaryolari, karpuzu kesmenin pratik yolu, bes yil evvelinin viral videosu, cinsiyetci fikralar, okur okumaz tansiyon dusuren internet vecizeleri.

"ben biliyorum. peki ya coluk cocuk bilmiyor ve bu nadide bilgiden mahrum kaliyorsa? ebeveyn mesuliyetimi yerine getirmemis olursam? vay ben nasil baba, vay ben nasil anayim? nasil teyzeyim? "

"dikkat, bugun aksam yagacak yagmur afrika uzerinden turkiye'ye gelen yuksek magnezyum mineralli. dama cikip agzinizi acin. beyin ve kalp hastaliklari cerrahisi avukat dr selim demirkent"
  • tüm saflığı ile sevdiklerini koruma altına almaya çalışan insandır. ondan zarar gelmez.