şükela:  tümü | bugün
  • dijital üyelik şifresi isteyen akrabanın kankası, bir başka versiyonudur.

instagram'da bir şey mi paylaştınız? telefondan screenshot aldığınız bir fotoğrafı mı gösterdiniz? bir cafede 3-5 kişi otururken video mu izlettiniz?

ve bu materyal söz konusu akrabada mevcut değil mi?

işte şimdi s.ki tuttunuz. darlanmaya hazır olun. on dakikada bir uygulama bildirimi gibi "ya hadi whatsapp'tan atsana şu videoyu" diye hatırlatıcı gelir. eğer fiziksel olarak yanınızda bulunmuyorsa, uzaktan darlar. bambaşka bir konu açıp konuyu whatsapp'tan atıcaktına getirir.

daha da ileri gidip arar. evet evet. telefonu eline alır ve skimsonik bir video için, sanki bambaşka konu yüzünden aramış gibi yaparak sizinle konuşur. kapatırken de son anda aklına gelmiş gibi "ha bu arada, videoyu hala atmadın" der.

bu durumda yapılacak en doğru şey istediği videoyu derhal gönderip konuyu kapatmaktır. sakın ola ki "kardeşim ben de beğendiklerimi screen recorder vasıtasıyla kaydediyorum" demeyin. onu dediğiniz vakit minyatür cehennemin kapılarını ardına kadar açmışsınızdır.

sizin böyle bir yeteneğiniz olduğunu öğrenen akraba, "whatsapp'tan video at" isteğini "şu videoyu şey yapsana" ile değiştirir. "gel öğreteyim" dersin "ya ben uğraşmıyım şimdi, iki dakikada hallediver" der. telefonunuz sürekli abuk subuk videolarla dolar. hatta bazı instagram hesaplarının videolarını izleyebilmek için önce follow etmeniz gerektiğini dahi görmezden gerebilir bu akraba.

yeri gelir, dijital üyelik şifresi isteyen akraba ile bir olup ruhunuzu emikler.
  • ilk üç gün benim de desteklediğim akrabadır