şükela:  tümü | bugün
  • sürekli yaptığım şeydir. diğer sözlükleri de araştırdım, uludağ sözlük'te bu durumla ilgili bir başlık var ama herkes "yalnızlıktan", "profil fotoğrafı nasıl görünüyor ona bakmak içindir," vs. vs. biçiminde açıklamış bu durumun sebebini, ama değil!

bazen bilgisayarda oluyorum ve bir belgeyi e-devlet üzerinden veya başka bir yerden indirmem gerekiyor ben de indirip whatsapp web tarayıcı uygulamasıyla kendime o dokümanı mesaj olarak atıyorum. böylelikle dokümanları telefonuma hızlıca yönlendirmiş oluyorum.
    evet icloud, mail vs. diyebilirsiniz ama bu da bir çözüm ve bu eylemin yapılması sadece yalnızlıktan değildir.
  • (bkz: not defteri)
  • bir tür kayıt, not alma, windows-ios eşgüdümleme yolu.
  • gelecekte tekrar gelebileceğim ama yeri muhtemelen bulamayacağım konumlarını kendi kendime atıyorum altına da not düşüyorum böylece kafam rahat oluyor. herkese tavsiye ederim.
  • hatirlamam gerekenleri hanima atiyorum. sonrasinda " gelirken ekmek al" larin icinde bulamiyorum dogal olarak.
  • ben yapıyorum bunu ama amacım baya bir farklı. çalıştığım firma güvenlik nedeniyle usd'den dosya giriş-çıkışına izin vermiyor. yani telefondan bilgisayara, bilgisayardan telefona dosya atamıyorum. müşterilere resim vs atmam gerekiyor. o yüzden bilgisayarda whatsapp web var, kendime resimleri dosyaları whatsapptan mesaj atıyorum. bilgisayardan resimleri direk kopyalayabiliyorum.
  • daha tuhafları da olabilen durumdur. bunun bir üst boyutu vardır ki, whatsapp grubuna 2 numaranızla girersiniz. kendi dediğinizi cevaplayarak haklı bulursunuz. gruptakiler ne yapıyor bu değişik demekten kendini alamaz.
  • türk dil kurumu
    (bkz: whatsapp'te) (vatsep olarak okuyanlar için normal tabi)

notlar uygulamasından bihaber insanların yaptığı yöntemdir. sonuçta yöntem midir? evet yöntemdir.
  • web uygulamasi gayet başarılı olan whatsapp web ile mobil uygulama arasinda anlik link, foto veya yazı paylaşmaya imkan veren yöntem. bundan once daha asenkron çalışan mail'i kullaniyordum fakat bu çok daha pratik.