şükela:  tümü | bugün
  • bilim adamlarini goreve davet ediyorum.
    isvicreli olanlari degil ama onlar 3 acili dis fircasi buluyorlar anca..

proje soyle isliyor; telefonunuzu gondermek istediginiz kokuya surttuyorsunuz, sistem arka planda kokunun kodunu cozumluyor, isliyor ve karsi tarafa gonderiyor. eved.
  • böyle sapıkları değerlendirin
  • fiziki olarak çok mümkün gözükmüyor, ilerleyen zamanlar da belki renk görseli veya işitsel bir uyarıcıya dayanan ses imgesiyle beynimize sinyaller göndermek süretiyle bu işi başarabilirler,inanıyorum ve eved diyorum
  • (bkz: kokunun kodu)

yani telefonun içine bir dünya kimyasalı dolduruyoruz, herkes bir kitlesel imha silahı olarak sokaklarda dolaşıyor.

abim sen multinetle beslen, senin harcın değil bu işler.
  • (bkz: sabire meltem banko) bunu beğendi.
  • uzak mesafe ilişkisi mağdurları gelmiş :)
    kıyamam yazık ya.
    az daha sabredin arkadaşlar geceleri kısa süreli ışınlanma güncellemesi gelecekmiş.
  • beyne koku reseptörlerinden gönderilen sinyalin aynısını gönderen bir koku yazıcıyla mümkündür.
  • türklerin arkadaşlarına osuruk şakası yapmaktan başka bişey için kullanmayacağı özellik olacaktır.

yazdım dursun. 20-30 sene sonra kalırsa gelip şukelayı yağdırırlar haklıymış diye.
  • essencechip sayesinde olabilitesi varmış. he kitlesel imha silahı he. gidin başka başlıkta dalga geçin sığırlar.

--- spoiler ---

dr. bill harries insanın ağız ve burun bölgesinde tat ve koku almaya yönelik en az 800 reseptörün olduğunu söyledi. bu rakamın çok daha yüksek de olabileceğine işaret eden harries kendilerinin söz konusu reseptörlerin bir kısmını kimyasal olarak kopyaladıklarını belirtti. harries ve ekibi 362 adet reseptörü kimyasal olarak kopyalayarak ‘essencechip’ adı verilen bir işlemcinin içerisine yerleştirdi. kahve gibi güçlü koku kaynaklarının yanına konarak test edilen ‘essencechip’ 30 dakika sonunda kokuyu dijital olarak kopyalamayı başardı. eskiden fotoğrafların banyodan geçirilmesi sonrası görüntü elde edilmesi gibi dijitalleşmiş koku da benzer bir işlem sonrası istendiği kadar kopyalanabilir hale geliyor.
    --- spoiler ---
  • whatsapp tan kuku gondermek diye okudugum ve ulan ne naif insanlar var diye dusunurken yarildigim durum.

(bkz: yaran yanlis okumalar)