şükela:  tümü | bugün
  • internet paketi bitmiştir, reddet diyince kapanır arama.

(bkz: no panic)
  • üşengeçtir. belki de elinde eldiven vardır soğuktan yazamıyodur.
  • whatsapp'tan arıyorsa hede'dir, normal telefondan arıyorsa hödö'dür. her ikisinde de arama esnasında kırmızı tuşa basılarak arama red edilebilir.
  • benim. yazmak, mesaj bunlar resmiyet içeren iletişimlerde kullanılmalı bence zaten. arayıp sesini duymak varken, mesaj nedir? whatsapp'ta da ses kaydı ile iletişim kuruyorum arayamıyorsam, ki whatsapp call var artık.
  • whatsapp kullanmıyordur.
  • daha bi severim ben bunları. daha samimi gelirler. hem konuşarak iletişim yazışarak olabilecek yanlış anlamalarında önüne geçer. müsait deilsem açmam sonra geri dönerim zaten.
  • duruma göre değişir ama aklına bir şey gelince aranmaz insan.(tabi yakınlık derecesine göre değişir.)
  • telefonla konuşmaktan nefret eden birisi olarak birisi beni aradı mı çileden çıkıyorum genelde. aradıkları zaman da açmıyorum zaten. tepki alıyor muyum? tabii ki. ne yapayım lan. canı istemiyorsa telefona yanıt vermeyen insanlardan biriyim.

hayır arayıp söyledikleri şey de ya teddy şuraya gideceğiz geliyor musun gibi gereksiz, mesaj yolu ile gayet söylenecek şeyler. telefonu açmama sebeplerimden biri de gelmeyeceğimi söylediğim zaman 2 saat ikna etmek için laklak etmeleri amk.

mesaj atın.
  • yazmaya üşenen insandır.

beni çok sinirlendiriyor bu insanlar. telefonda konuşmaktan nefret ediyorum. "selam naber" muhabbeti geriyor beni. oysaki whatsaptan negzel direkt konuya giriş yapıyorsun.

genelde biri beni aradığında, samimi olduğum bir tip değilse tabi, açmıyorum. aradan bi 5 dk falan geçtikten sonra whatsaptan yazıyorum "selam naber beni aramışsın hayırdır" diye. ben çözümü böyle buldum. tabi bazıları ben whatsaptan yazdığım an geri arıyor tekrar, onlardan kurtuluş yok. elin mahkum açacaksın o telefonu.