• facebook
    instagram
    sms
    msn
    posta /kargo
    kuş (güvercin)
    arama (sesli konuşma)
    buluşma (yüzyüze iletişim)
    kimsenin bilmediği bir yere onun için not bırakmak. onun okuduktan sonra sana aynı yere not bırakması.
  • valla yaş küçükken 2005ler falanken iletişimi msn ile sağlardık o da işte kalkıcan eve gidicen çevrimiçi olucan o da olucak falan öyle konuşulurdu şimdiki kadar hızlı değildi herşey en fazla 2 3 saat konuşurdun daha fazlası çıkmazdı sonrası facebook popülerleşti ona geçildi onda ise biraz daha hızlandık çünkü telefona indirip ordan konuşabiliyorduk ama şimdi ki gibi 4k falan çözünürlük hak getire sayfa da aşağı inerken başlıklar arasında geçiş yaparak inerdin falan ama o bile sana üfff be dedirtirdi sonrası işte whatsapp ama ona geçene kadar da sms baya kullandık.küçükken kontör olmadığı için telefonda malum yaş küçük napıcak bu kontorü mantığı zaten ilk telefonumda liseye geçerken alınmıştı ondan önce telefon hak getire bizim zamanımızda anca babanınkini alıp iki yılan oyunu oynardın eve gidene kadar üfff sana hissetirdikleri anlatılmaz.şimdilerde ise daha 10 yaşında çocuk elinde çıkan en son model elma var nerden nereye.
  • 2010-2012 arası lisedeyiz o zamanlar, aylık meşhur türkcellin 10.000 sms kampanyası var. düşünün ki 10.000 bitiyor son 3-4 gün de günlük sms paketi yapıyoruz. hey gidi günler be gerçekten zaman kavramını bilmediğimiz yıllarmış.
  • bir keresinde lisedeki sevgilimle cuma gunu okul cikisi madoda bulusmak icin sozlestik. (farkli liselerdeydik, telefonlarimiz da ya calisir ya calismaz durumdaydi). neyse cuma gunu gittim madoda oturdum, yarim saat bekle 1 saat bekle yok ortalarda bizimki, telefonu da kapali. e kalkmam da lazim dersaneye gidecektim cunku taa carsiya, dolmusta sove sove gittim ben haliyle. neyse ertesi gun annesinin telefonundan aradi bu, pratik zekasini kullanarak dersaneme yakin olan madoda bulusacagimizi dusunmus ve beni orda beklemis saatlerce.
    neyse uzun lafin kisasi iletisilmiyordu, bu da boyle bir animdi.
  • mektuplaşma kadar eski değil whatsapp kadar yakın değil bi dönem vardı. sevgililer sözleşir, meydandaki heykelin orada buluşurlardı. iletişimin sözlü olduğu zamanlardı. bunları yaşamış nesil için geri kalan her şey yavan gelir sanırım
  • 10.000 sms + 1000 her yöne sms şeklinde paketler vardı, o sekilde iletişime gecilirdi. hele flört edilen kişi sizinle aynı hattı kullanmıyorsa mesajlasma biraz daha az olabilirdi ya da bir taraf karşı tarafın kullandıgı hattı alırdı. parça parça yazmak imkansızlasırdı bazen, sms yetmeyecek diye araya bosluk bile konmayabilirdi... hey gidi günler be nerelerden nereye.
  • cep telefonu yoktu bizim zamanımızda ne whatsapp'ı.

her dönem her şartta bir yolu bulunur.
  • ne guzeldi
    sabahlara kadar mesajlasirdik
    10 bin sms diye bisi vardi, sifirlardik
    flortunun smsi bitince kontor yuklemeler falan vardi, tatlisliklar.
    simdi ne var herkes kendi derdinde, bireyselcilik.
    gb in yoksa wifi var o yoksa ananin babanin kardesinin internetine baglanmak var.
    asla ama asla ozleme duygusu yok artik.
  • ne güzeldi msn zamanları. :)
hesabın var mı? giriş yap