şükela:  tümü | bugün
  • önce sms. daha önce msn. ondan önce icq. öncesı ev telefonundan kız kuzene aratıp telefona istemek. daha oncesı kağıt yollamak. gerısını kabıle reıslerıne sormak lazım.
  • 10.000 sms biterdi. tabi sadece sms olurdu. sıkardı öyle fotoğraf video bilmem ne. 50 kontöre sadece mesaj yazabiliyorduk.

çok da iletişim gibi olmayan iletişimdir.

edit: yanlış yazmışım kimse de uyarmıyor :/
  • cnm nslsn,kntrm yok.çaldrirsm ara.optm.
  • iletişim türleri üzerinden şöyle bir okkalı sosyolojik tespit kasmak isterdim ama 2 gündür baya rahatsızım. başka zamana..
  • çağrı bırakmak vardı.. bu şu anda seni düşünüyorum demekti. yeniler bilmez.
  • kağıt alırdık, kalem alırdık oturup mektup yazardık, saatlerce. sonra onu postalardık. her şey slow motion olduğu için duyguları ve düşünceleri çok daha yoğun yaşardık.
  • 100 tane güvercinin ssk primini yatırmış birisi olarak;
    (bkz: güvercinle haberleşmek)
  • bir sms'in 2 kontör*olduğu zamanlar yaşanan kaotik zamanlardı.

aslında, belki de o zamanlar bu imkansızlık daha iyiydi. görüşünce anlatacak konuşacak şeyler oluyordu.
  • cevapsız çağrılarla haberleşilirdi.

1 çağrı: hayır, günaydın, naber
    2 çağrı: evet, ben evden çıktım haberin olsun.
    10 çağrı: iyi geceler
    100 çağrı: seni seviyorum
  • 10.000 sms telefonun tuşlarının yazıları silinirdi zamanla.ondan önce 1 sms nin 2 kontör olduğu zamanlarda çağrı atmak,son kalan 2 kontörün zor zaman için saklanması ve bittiğinde günlük 9 defa ödemeli aramayla günü bitirmek.çok güzel zamanladı be.msn nin de hakkı asla ödenmez çok aşklara kucak açtı