şükela:  tümü | bugün
  • en iyisi sözlü iletişime geçmektir.
  • sms, msn ve blackberry messenger
  • mircla baslayan seruvenim hic bir zaman icq ya tesir etmedi. caginin cok ilerisinde olan yahoo messenger kullaniyordum. ama mircta ozel kanal# acip yazismanin verdigi heyecani hic bir seye degismem.

ve tabi ki devrim niteliginde;
    (bkz: avea 5000 sms)

msn e gecisim 5 surumuyle olmustu. yahoo’ya ancak yetismislerdi.

2010-> viber

viber guzel bir programdi. kullanan bilir.
  • facebook pm.
    twitter dm.

edit: daha eski superonline oyun sitesi/tavla.
  • üstteki herkes cep telefonu üzerinden nostalji kasmış.

mesela biz gençken sabit telefondan haberleşirdik. söylediğin şeyi değiştirme şansı yoktu.

bi keresinde kız arkadaşımın yurduna gitmiştim. soyadım kızdan farklı diye anons etmemişlerdi. ben de onun adı benim soyadımla anons ettirdim kapıda...

allahtan kız zekiydi de koşup gelmişti! ya yaaa...
  • (bkz: ceptransfer)
    (bkz: ceppartner)
  • msn öncesi facebook'ta yoville'dir.

edit: ' ekleme.
  • (bkz: ferdi tayfur)

evet bildiğin ferdi tayfur. sene isa'dan sonra 1997. yer daracık ara sokaklarıyla bilinen bursa arabayatağı. sevgili karşı apartmanda bizimle paralel bir dairede oturuyor. telefon filan hak getire. ailesi duysa kıza zarar verir. o cinsten. haliyle mesajları ferdi tayfur şarkılarını azıcık yüksek sesle açarak duyururdum karşıya. aralarından nasıl coşkulu, sevinçli, sevgi dolu, umutlu şeyler seçebildin diye sormayın ben de hatırlamıyorum. kız da bana tarkan aracılığıyla cevap verirdi. herhalde benden sonra ferdi tayfur'dan nefret etmiştir. ben tarkan'dan nefret etmedim ama.
  • sms’in yaşamsal öneme sahip olduğu dönemlerdi. hatta yazılan karakter sayısına göre gidecek kontörün miktarı da değişirdi. o yüzden türkçe karakter pek kullanılmazdı. çünkü fazladan karakter sayılıyordu. misal “sikiliyorum” gibi 10 karakterli bir sms, “sıkılıyorum” şeklinde yazılırsa en az 50 karakter gücüne ulaşıyordu. ne günlerdi.