şükela:  tümü | bugün
  • turkcell nar 100-1000 paketi
  • yine kanayan bir yara ve yine sayısız merhem çeşidi ile karşı karşıyayız.

girileri okurken resmen duygu seli yaşadım. teknoloji darbesi yemiş biçare hâliniz beni hüngür hüngür ağlattı. şaka lan şaka ne ağlayacağım, yahu gençler 1 kontöre 2 mesaj diyorsunuz, whatsapp diyorsunuz, cigabayt diyorsunuz, kota neyim diyorsunuz, eee tabii ki ayıp ediyorsunuz, biz henüz telefon icat edilmeden (türkiye’de henüz yaygınlaşmamışken) sevgilisiyle iletişim kurmayı başarabilmiş bir ırkın ahfadıyız. daha dokunaklı hikayeler bekliyoruz.

teknolojik hikayelerinize gülmekten entryi nasıl tamamlayacağımı bilemedim. güzel bir şiirle bitirmiş olayım;

whatsapp kızı whatsapp kızı
    kışa çevirdin bu yazı
    last seen'ini kapamışsın
    yüreğimde kaldı sızı.

imza: kalpsiz
  • dışarıda sms-mms evde msn.. ne gunlerdi..
  • bakışmalar, ankesörlü telefon, sabit ev telefonu, sms. sonra herşey kolaylaştı ve aşklar ucuzladı zaten.
  • avea 10.000 sms
  • sessiz harfli mesajlar, ilginç ilginç kısaltmalar..
    tek çağrı, iki çağrıya anlamlar vermeler.. kısıtlı imkanla çok şey anlatmak..
  • gençler bilmez belki eskiden telsim'in eşleştirilmiş sevgili hatları vardı, sınırsız konuşma ve mesajlaşma özelliği vardı onu kullanırdık.
  • turkcellin 10000 sms mevzusunu unutmamak lazım.bitirenler vardı gerçekten.
  • lisedeyken tenefüslerde sevgilinin sınıfını gider, sınıfta yoksa defterine ya da kitabına not yazar görmesini beklerdik. bir kere kara tahtaya not yazmıştım, görmemiş, hoca görünce “berna kızım bak x sana not yazmış, oku da tahtayı sileyim” demiş