şükela:  tümü | bugün
  • mektubun üstüne tanımam ben fakat yanlış zamana denk geldik.
  • biz lisedeyken facebook vardı. bilen bilir 0.facebook.com vardı. ondan önce de ilköğretim cagindayken sms kampanyaları vardı. 10bin sms 100 kontördü.
    not: 91 model
  • daha cep telefonları yokken, yani varken ama henüz sadece babalarımızda varken, yan binadan bir sevgilim vardı. ev telefonundan ev telefonunu, bir kere çaldırırsak cama çık, iki kere çaldırırsak dışarı çık demekti. dışarı çıkınca da voleybol falan oynardık, ortaokula gidiyodum o zamanlar sevgili sayılmıyordu tabii pek(bkz: swh).
  • telefon yok iken posta kutusuna yeşil renkli işlenmemiş bir taş koyardım. ekmek almaya diye yanıma gelirdi, ya da çeşit çeşit bahanelerle. taşı bana verirdi. yerim belli idi, çam dibi. telefon yaygınlaşınca taşı getirmedi. aramadım, sms ile taşı istedim. sıramın altına koydurmuş bir arkadaşına. ben de taşı anneme verdim.
  • iki kere çaldırırsam aklımdasın. bir kere çaldırırsam özledim. üç kere çaldırırsam buluşalım.
  • 10 tl ye 100 kontor alirdik, 100 dk konusurduk, sene 2003...
  • -ev telefonu ( evet yaşlıyım!!)
    -ödemeli aramalar, çağrı bırakılan zamanlar.
    -telsim sınırsız kampanyaları.
    -msn-sms
    -facebook
    -whatsapp
    -????
  • yıl 2002. sözlüğün yarısı henüz okuma yazma bilmiyor. smsin tanesi bugünün parasıyla 5 lira falan. para yok pul yok, güç bela kontör yüklüyoruz aldığımız harçlıklarla. yanlış hatırlamıyorsam 160 karakter bir sms yapıyor. gündüz söyleyemediklerimi gece sms atıyorum. sesli harf yutma olayları henüz çıkmamış. cnm nbr falan yok yani. bir cümle ile en fazla ne anlatabilirim diye düşünmekten şiir kitaplarına sarmıştım. romantik sandılar, mühendis oldum.
  • kağıt yazıp arkadaşı vasıtası ile gönderilirdi. ama whatsapptan önce skype kullanıyordum.
  • (bkz: mektup yazmak)
    maalesef ucundan kıyısından da yetişsem bu aşamayı geçemedim. email de sms de olsa bu formatın dışına çıkamıyorum.