şükela:  tümü | bugün
  • bir uygulama.

bugün bankadaki iş arkadaşımdan duyduğum uygulama. nedir ne değildir bilemiyorum.
    belki sözlükte vardır diye girdim ama daha önce açılmamış başlığı. hay allah. neyse arkadaştan duyduğum kadarıyla ben anlatayım;

anlattığı kadarıyla galeriden fotoğraf paylaşamıyormuşuz. anlık olarak saçma sapan ne istediyseniz onu çekip paylaşıyorsunuz. paylaştığınız fotoğraftan ayrı, like ve yorumlardan ayrı para puan(coin) kazanıyormuşsunuz. millet duvarı çekmiş yolu çekmiş otu çöpü çekmiş falan filan.

paypal’dan appstore’dan starbucks’tan playstore’dan biriken para puanları harcayabiliyormuşuz.

küresel bir uygulama olduğunu söyledi.

ancak ülkemizde bir uygulamadan insanlar hapis yatabiliyor. güvenip de henüz indir butonuna elim gitmedi valla.

nedir ne değildir bilen eden varsa yeşillendirsin göte gelmeyelim. eğer işe yarar bir uygulama ise biz de faydalanalım.

https://www.whatsaround.com/signup/welcome
  • spam postlara, suistimale çok açık bir uygulama. millet artık saçmalık derecesine bakmaksızın önüne gelen her şeyi çeker. öyle de yapıyorlar zaten. emin değilim ama bir an önce 2847 shotcoine ulaşıp 1 ethereum almak için her türlü yola izin veriliyor gördüğüm kadarıyla. bakalım, test aşamasındayız.