• anne with an e dizisini sevenler bunu da sevecektir. israrla tavsiye ediyorum. ahsap evler, kucuk yerde yasanan gunluk olaylar ilgi cekici. bu tip diziler sicak geliyor bana. cayimi kekimi alip -mumkunse portakalli tarcinli- yatagima kuruluyorum. bu tip dizilerde cok guzel cay hazirliyorlar. ustunde dumani tuten cay fincani her daim hazir oluyor.

insani daraltan su gunlerde iyi gelebilir.
  • (bkz: kalp çağrısı)
    erin krakow ve daniel lissing'in başrollerinde olduğu 6 sezon çekilmiş hala da devam etmekte olan netflix dizisi.
    1910'lar amerikasinda coal valley isimli bir madenci kasabasında geçmektedir.
    dostluk, arkadaşlık, yardımseverlik, iyi niyetin hakim olduğu dizi tam kafa dagitmalik.
    favori karakterim de ilk ekrana girdiği andan itibaren bakışı, duruşu, kararlılığı ve adaletiyle "abigail ablamız".
    not:ikinci sezondan bildiriyorum, kasabanın adı hope valley oldu.
  • (bkz: anne with an e) kadar değil kesinlikle ama benzerini arıyorken kendimi bu dizinin içinde buldum. böyle naif masalsı dizileri izlemek beni inanılmaz keyiflendiriyor ve dinlendiriyor.
    ruhum uçup, 1900 lerin başlarında amerika’da ki o küçük kasabanın günlük olaylarının içinde kayboluyor. dram ve gerilim izlerken kendimi gereksiz strese sokuyormuşum.. böyle hayatın içinden masalsı eski dönem dizileri ne kadar da misss gibiymiş. benim hoşuma giden şey o dönemlerin naifliği kesinlikle insanların birbirlerine olan saygıları şapkasız dışarıya çıkmamaları, her şeyin çok özenli ve kıymetli olduğu dönemler. komşular kendi aralarında çaya giderken bile özenliler. düşündüğün zaman yıllarca var aramızda biz çok daha şans olmalıyız ama bence onlar çok daha şanslıymış.
  • bu diziyi sevenler kesinlikle (bkz: heartland)* ve (bkz: hart of dixie), (bkz: gilmore girls)* gibi dizileri de seveceklerdir. tam anlamıyla izle ve kendini iyi hisset tarzında diziler.
  • 2014 yılında yayın hayatına başlayıp, yedinci sezonu ile hâlâ devam etmekte olan sevimli dizi.
    elizabeth thatcher new york sosyetesinden soylu ve zengin bir kız; öğretmenlik hayali için fakir bir kömür madeni kasabası olan coal valley 'e yolu düşüyor, öyle ki ne okul var ne de kilise. öğretmenliğini ise mecburen kasabanın barında (bkz: saloon) yapmak zorunda kalıyor. kendisi ile beraber yakışıklı bir de atlı polis geliyor ve aralarında bir elektriklenme başlıyor; ne var ki genç adam orada kalıcı değil. kasabanın ise erkekleri maden kazasında ölmüş, kötü yürekli maden sahibi umursamaz ve kadınlar geçinmek için madene inmeliler. böylece bize de keyifle izlemek kalıyor.
  • ah benim canım dizi. bu dönemde evinizde endişe içinde oturuyorsanız, anne with an e'yi de izlemiş ve çok sevmişseniz:) bu diziyi çok seversiniz. hayatı unutturan bir kurgusu var.

ben biraz da debbie macomber kitaplarına benzettim.
  • an itibari ile 6.sezonu bitirdim. dizi çok sakin ve huzurlu. ailecek izlenecek kıvamda. karakterler de oldukça sevimli. 5. sezon finali biraz hayal kırıklığı olsa da izlemeye değer.
  • 7.sezon 6.bölüm sonrasına erişemediğim, iş sonrası desarj olmak için izlediğim dizi. bulabilen yeşillendirirse sevinirim.
  • yukarıdaki arkadaşın derdi bende de var :)
    kız arkadasim 7.sezon 6.bölümden sonrasıni bulamadi, her yerde bunu ariyor. bulabilen yeşillendirirse sevinirim.
  • anne with an e izledikten sonra buraya gelmeyeni dövüyorlar herhalde. dün başlama kararı aldık, 16-17-18-19 mayıs haftasında yardırırız artık çok sezon varmış.

minnoş, yumuşak, ılık dizi hastası olduk. biraz izler izlenimlerimi yazarım.

türkçe adı için kalp çağrısı
hesabın var mı? giriş yap