şükela:  tümü | bugün
 • simdi ne halt edicez tadinda ingilizce bir tabir. (bkz: ahada yarragi yedik) (bkz: sweet child o mine)
 • (bkz: juliet)
  (bkz: avalon)
  (bkz: nereye istersen oraya)
 • sayısız filmin son ya da sondan bir önceki repliği.
 • nadine labaki adlı lübnanlı yönetmenin "caramel" den sonraki ikinci filmi.kadınların gözüyle ve yine onların çözümüyle din farklılıklarını konu alan müzikleri harika olan film.
 • biraz train de vie biraz time of the gypsies

  --- spoiler ---
  -otobüsün motorunun bozulma anı güzeldi

  --- spoiler ---
 • erkeklerin yıktığını yapan kadınların hikayesi.
  sıradan bir köy, sıradan köylüler ve sıradan olaylarla başlayıp sıradan bir ayrışmaya, kutuplaşmaya gitmeden mutlu sonla bitmeyi başarmış bir farklılık hikayesi... zira köy iki dine inanan insanların bir arada yaşadığı bir lübnan köyü.
  hristiyanlar ve müslümanlar birlikte yaşamayı tam becerecekken tekere çomak sokanlar hoyratlıklarıyla, kabalıklarıyla ve de hödüklükleriyle nedense hep erkekler... onları birarada tutabilmek için girmedikleri kılık, kurmadıkları plan kalmayanlarsa hrıstiyan ve müslüman kadınlar...
  bana biraz bu ülkeyi hatırlattı film. koca bir ülkeyi o küçük kasabaya benzetebiliriz rahatlıkla. o kadar çok farklılığımız ve o kadar çok birarada yaşamamak için arkasına sığındığımız bahanelerimiz var ki, her an kavgaya teşneyiz biz de, tıpkı filmdeki gibi... aklımıza farklı bir çözüm olabileceği dahi gelmiyor. belki de bu işleri bu derece erkeklere bırakmasaydık çok daha kolay çözebilecektik. kadın sağduyusu, annelik vicdanı konjonktürün de, teamüllerin de, siyasi her türlü çekişmenin de önüne geçecekti. bu film bu duyguyu çok güçlü bir şekilde ifade ediyor...
  bir de müzikleri çok güzel olmuş. ellerine sağlık. yüksek müsaadeleriyle birkaç gün repeata bağlayabilirim.
 • bir sürü filmi hatırlatıyor ve hepsi güzel filmler ve bu anımsatma rahatsız etmiyor çünkü güzelliği gerçekliğinden geliyor. en çok acıyı hep anneler yaşıyor, evet, keşke her şey annelerin elinde olsa, keşke yaşam farklı olsa.