şükela:  tümü | bugün
  • sundance film festivali'nde ufak çaplı bir deprem yaratmış olan yeni -ve iç acıtan- andrew dosunmu filmi. övgüler bitmek bilmedi.

    dul, evsiz ve iş bulmakta zorlanan kyra aynı zamanda hasta ve ölmek üzere olan annesine bakmakta ve onun yanında kalmaktadır. annesinin ölümüyle dünyası tamamen raydan çıkar. hayatta kalmanın tek yolu onun kılığına girip emekli maaşını almaya devam etmek olur. kyra'nın bu seçimi de dibe çöküşü hızlandırır.

    michelle pfeiffer müthiş bir performans çıkartmış. sanırım oscar'a göz kırpacak. kiefer sutherland en az kyra kadar problemli ama onu -geçici de olsa- gülümseten tek kişi olan doug rolünde. yer yer büyüleyici, yer yer metalik ve depresif müzikler ise philip miller elinden çıkma.

    film bende nedense bir sophie's choice havası yarattı. hayatın bizi zorladığı seçimler ve istemeyerek yaptığımız seçimlerin cezasını da ruhumuzu öldürerek veren acımasız bir kader.
  • izlediğim en karanlık film olabilir. filmde michelle pfeiffer ve kiefer sutherland'in oynadığını bittikten sonra öğrendim. o derece karanlık. filmin ilk olarak sundance festivalde gösterilmesi de ironik olmuş.

    filmin iç karartıcı karanlığının dışında, hikayesi de gayet karanlık. of ne yazayım bilemedim moralim çok bozuk amk...insan düşmeye görsün işte böyle dibin de dibini boylarsın temalı karanlık bi film. tavsiye etmiyorum.