şükela:  tümü | bugün soru sor
 • simdilerde pek bilinmeyen ama 2012 kerrang'taki best british newcomer oduluyle adindan daha sonra cokca bahsettirecek olan sert ve guzel grup.

  bu da ne yaptiklari:

  http://www.youtube.com/watch?v=bkyvfcwfiwi
 • icra ettikleri tür wikipedia'da metallic hardcore olarak geçen, oldukça hoş işler yapan taze bir ingiliz menşe grup.
  bana feci şekilde darkest hour'u hatırlattı. hatta benzerlikten öte aynı grup gibi lan. yada bilmiyorum kuzey ülkelerinden çıkan elemanlar dışında bütün brutal vokeller bana aynıymış gibi geliyor.
 • "ismi pornografik çağrışım yapan gruplar" sıralamasında birinciliğe oynayan ingiliz metalcore grubu.
 • bu aralar fena şekilde four walls şarkılarına sardığım grup. piyasacore gerçi ama fena da değiller.
 • şu vokal saçları keserse dinleyici kitlesi artacak sert çocuklar.

  (bkz: önemli olan dış görünüş)
 • başarılı ingiliz grup.

  taşına toprağına kurban ingiltere "adamları" yapıyor. ya da adamları "ingiltere" yapıyor müzikte. bilemedim.
 • 2015 yılında, yavaş yavaş bitmekte ve sesi soluğu kesilmekte olan bir tür, metalcore için başyapıtlardan biri sayılabilecek brainwashed isimli eser ile türe taze kan getiren ingiliz grup.
 • (bkz: #56421378)
 • killswitch engage ikamesi olarak önerdi arkadaşım, bir kse değiller ama özellikle four walls şarkıları fena sardı. resmen güne başlama şarkısı, keyfim kaçtığında ya da yorgun hissettiğimde açıyorum, kendime geliyorum. enerji içeceği gibi şarkı.

  metalcore son yıllarda avrupa'da yükselmeye başladı. birkaç sağlam amerikan grup dışında, avrupa'dan daha kaliteli gruplar çıkmaya başladı.

  bu da biraz enerji isteyenlere gelsin:

  while she sleeps - four walls
 • metalcore'un artık çok net kalıpları olmadığını kabul etmemiz gerekiyor.

  yani metalcore dediğinizde aklınıza şu veya bu şarkı, grup, albüm gelemiyor. basit bir örnekle killswitch engage de as i lay dying de august burns red de metalcore yapıyor. mesela saxon ve iron maiden heavy metal'in new wave of british heavy metal (nwobhm) kanadını temsil ediyorlar. aynı tür gruplar yani. bakınca da zaten benzer bir müzik görülebiliyor. yani venom ya da motorhead nasıl ki breakdown kullanmıyor ve belli bir kalıbın içinde müzik yapıyorsa, metalcore grupları da aynı şekilde ölçüsüz ve kuralsız işler yapıyorlar. benim metalcore'u sevme sebebim de bu açıkçası.

  şimdi neden bunları anlattım?

  while she sleeps'i metalcore diye etiketleyip geçmek çok adil bir durum değil. çünkü müziğinin içinde barınan öğeler çok çeşitli ve kesinlikle bir etiket yapıştırılacak kadar sınırlı değil. mesela brainwashed albümleri kesinlikle tam bir riff makinesi. her yerinden adam döven riff fışkırıyor. wss'in bir tarzı var ve marş şeklinde şarkıların söylendiği yüksek tempolu melodik death metal/punk/hardcore partları belki de imzası bu tarzın. bu albümde de aynı karakteri koruyorlar ama o kadar net o kadar basit ve vurucu rifflerle bezeli ki albüm, duvarı yumruklama hissiyatı deriz ya, işte onu baştan sona hissettiriyor. new world torture - your evolution ve brainwashed'ı arka arkaya dinlediğinizde zaten "noluyor?" diyorsunuz. bu riff canavarlarının yanında şimdiden kült sayılabilecek our legacy, four walls ve trophies of violence şarkılarını ekleyin. belki de bu tür için son yıllarda yapılmış en iyi işlerden biri çıkıyor ortaya. işte tüm bu şarkıları sadece "metalcore" diye etiketlemek çok yanlış. melodik hardcore mu? melodik death metal soslu deathcore etkili metalcore mu? her ne sikimse abi. metal işte. has metal, öz metal.

  müziği özgür bırakın. onu dar kalıplara yerleştirmek yerine, duvarlarını yıkmasına yardım edin. insanlar nasıl istiyorsa öyle ifade etsin kendini.

  ek olarak yeni albümlerini indiegogo, kickstarter tarzı bir işleyişi olan pledge music aracılığıyla yapıyorlar. linki de burada. albümden ilk şarkı civil isolation'ın lyrics videosunu aşağıdaki youtube linkinden izleyebilir/dinleyebilirsiniz. müziklerinin çok daha fazla karakter kazandığını hissettiren bir şarkı olmuş.

  https://www.youtube.com/watch?v=uvjoxjk7mcg