şükela:  tümü | bugün
 • unutulmaz frances ha filminin yaratıcısı noah baumbach abimizin yeni filmi. adındaki oyundan da anlaşılacağı üzere, orta yaş krizindekilerin gençlik direnişlerini izleyeceğiz bol bol. film şimdiden sinema eleştirmenlerinin gözdesi olmuş durumda.
 • orta yas krizi geciren cocuksuz bir ciftin iclerindeki boslugu yeni tanistiklari 20'li yaslarda y generation bir ciftle doldurmaya calismasini anlatan overrated bir film. tek dikkat cekici yani gunumuz insaninin teknoloji duskunlugunun x generation uzerindeki etkisini iyi yansitabilmis olmasi.
 • yakaladığı nefis bir konuyu oldukça yüzeysel anlatan bir film.
 • frances ha'nın 15-20 sene sonraki hali.

  gönül rahatlığıyla 'biz genç iken' hikayeleri anlatabilmek için her gün harika bir şeye sahip olmak ve bunun ayırdına varmak dileğiyle.
 • 97 dakikalık, 2014 yapımı film.

  ben stiller artık ne kadar enteresan işlerin içerisinde. kendisinin belli bir maksadı, gayesi olan kendi içinde kaliteli işleri tercih etmesi gerçekten güzel.

  yapıma gelecek olursak; çok güzel renkler ve renk yönetimine sahip. fikir de çok güzel ( orijinal hikaye sayesinde biraz da ) aynı durum akıcılık ve "bağlayıcılık" konularında ise geçerli değil. süresinin kısa olmasına rağmen filmin genelinde ekstra "sabır" isteyen bir hal var ki, çoğu sinefili yıldırabilir izlerken. bu; çok şey götürmüş filmden açıkçası.

  teknoloji ve yeni nesil ilişkisi, internet kökenli medyanın tesirinin aktarımı ise filmin başarılı sunumlarından.

  20'li yaşlarını bitirmiş, kafası duman 30'lara ve ikinci yine gruptaki çiftlere özellikle önerilebilir. genel anlamda, pek becerilememiş, üstelik elde cevher oyuncular varken. sorumlu ise noah baumbach. bu kadar.

  6 / 10.

  her eve imdb
 • en çok hipsterism hususunda beni güldüren film olmuştur. sonlara doğru senaryo/konu biraz dağınıklaştığı için bir frances ha değil evet ama özellikle ilk 30-40 dakika diyalogların akıcılığı ile zirve yapıyor.

  ayrıca, the royal tenenbaums sonrası -on dört yıl olmuş- ben stiller sahalara geri dönmüşe benziyor.
 • spoiler

  ne güzel bir konusu var. bir tarafta 40'larındaki bir çift, diğer tarafta 20'lerindeki bir çift. bu iki çift arasındaki çatışmayı, farkları aslında başlangıçta iyi bir şekilde anlatıyor. ilk 30-40 dakikası eğlenceliydi. genç çift vhs kasetler, plaklarla, yani eski teknolojiyle hemhalken yaşlanmış çiftin ipad, kinddle, iphone, cd gibi daha yeni teknolojiyi kullanmaları gibi ayrıntıları iyi yakalamış noah baumbach. başlangıçta yaşlılık ve gençlik üzerine düşündürtüyor. içindeki woody allen-vari mizah da hoştu. ama sonra öykü dağıldıkça dağılıyor. 1,5 saatlik film 3 saatlik filmin yarattığı hissiyatı yaratmaya başlıyor (filmde kayınpeder, ben stiller'ın karakterine "bana 7 saat hissettiren ama aslında 6 saat olan bir belgesel izlettirdin," diyor. ne yazık ki while we're young" da bunu hissettiriyor). öykü dağılıyor dedik. nasıl? mesela adam driver'ın karakterinin sahtekar olduğunu öğreniyoruz bir süre sonra. halbuki asıl meselemiz gençlik-yaşlılık idi. ne gereği vardı ki karakteri sahtekar yapmanın? bence asıl meseleden uzaklaşmasaydı daha çarpıcı olacaktı bu film. ama finale doğru her an daha da uzaklaşıyor ve frances ha'nın yakınına bile uğramamış oluyor. en nihayetinde güzel ve güçlü başlayan ama bu gücünü koruyamayan, bir süre sonra tamamen unutulacak bir film oluyor. frances ha'yı ise hâlâ unutmadım. umarım baumbach'ın american mistress daha iyidir.

  plus: naomi watts çok yaşlanmış be. ben stiller'ı böyle sakin rollerde görmek daha güzel. adam driver'ı hâlâ sevmiyorum. keşke ünlenmeseydi. amanda seyfried çok güzelsin.
  spoiler
 • (bkz: mini çakal)
 • kesinle imdb puaninin cok üzerinde olmayi hakeden bir film, ayrica ayahuasca sahnelerine gercekten cok güldüm. 40 li yaslarda olmayan beni bile son iliskimde yasadigim bazi süreclere döndürdü, bittiginde yüzümde bir gülümseme vardi, cok tatli film, belirli konularda tutarsizlik ve yarimlik duygusu verse bile, izlenilesi film.