• --- spoiler ---
    ben daha çocukken ilerde ne olacağımı,nerde olacağımı,kiminle olacağımı düşünürdüm.hayal ederdim..şikayet ettiğimi sanma benim bir kedim var ,bir dairem var,uzaktan kumandanın kontrolü benim elimde ki bu en önemlisi…sadece benimle birlikte gülebileceğim kimsem yok.
    ilk görüşte aşka inanırmısın?eminim inanmazsın.bunun için çok mantıklısın.
    yada daha önce hiç birini görüp,onu tanıyıp,seni daha yakından tanıdığı zaman ,tabii burada gerçekten birbirini tanımak çok önemli,iyi anlaşabileceğinizi ve birlikte yaşlanmak isteyebileceğinizi fark ettiğin oldu mu hiç?
    hiç konuşmadığın birine aşık oldun mu?
    hiç komadaki biriyle konuşacak kadar yalnız kaldın mı??
  • kar hep yagsa,a$k hep olsa dedirten,yalnız bir kadının hayallerinin gerçekleşmesi temalı cici bir kış filmi.
  • deflarca izlemekten bıkmadıgım dogum gunu hediyem ilan ettigim mukemmel bir film...

--- spoiler ---
    peter once asked me when it was that l fell in love with jack,
    and l told him, lt was `while you were sleeping.´
    --- spoiler ---
  • filmi ilk seyrettiğimde 16 yaşındaydım, 15 yıl sonra bir kez daha izledim. o zaman da film şirindi, o zaman da insanın içini ısıtıyordu. ama çocuklukta anlamadığım şeyi bu sefer hissettim. bill pullman ve sandra bullock arasında feci bir çekim var. filmi seyrederken, öpüşsünler diye bekliyor insan..
    insan (belki de sadece kadınlardır) belli bir yaştan önce bu tip filmlerde böyle birşeyi hissedemiyor. ama özellikle 30lu yaşlar civarında, romantizm-aşk özleminin de etkisi ile belki de, seyrettiği filmlerde, dizilerde vs çiftlerin arasındaki elektriği (tabii var ise) alabiliyor. karında kelebekler uçması kadar değil belki ama, seyirci etkileniyor. kadir inanır ile türkan şoray seyrettiğimizde olduğu gibi.. (bkz: dila hanım'daki harmandalı sahnesi)
    belki pullman ve bullock o kadar değildir ama yine de süper bir çift olmuşlar..
  • bana göre en iyi romantik komedilerden biridir. sandra bullock'u büyük ölçüde, özellikle de türk seyircisi nezdinde, meşhur etmiş filmdir ayrıca. sandra'nın bu filmde yakaladığı saf ve şirinlik malesef ondan sonraki sayısız romantik komedi denemesinde vasadı çok da aşamamıştır.
  • kendimi yalnız hissettiğimde "aa bak sandra da benim gibi,dur ben bi ona takılıyim " dediğim ve defalarca sıkılmadan izlediğim bir romantik komedi."hiç konuşmadığın birine aşık oldun mu?"diye sorar sandra ve konuşunca anlar aslında bunun aşk olmadığını.
  • sandra bullock'la ilk tanıştığım film budur sanıyorum. ortaokulda izlemiştim televizyonda. bu film ne oscarlık ne de çok vurucu bir senaryosu var ama sanıyorum bizim neslin kafasından silinmeyecek isimlerden biri de bu film. ne tuhaf, insan 3 ay önce izlediği filmin bile adını unutabiliyor bazen oysa ki.
    geçen akşam kanallara öylesine bakınırken tekrar karşılaştım bir kanalda. tabii ki geçmedim. çok uzun zamandır izlememiştim ve kesinlikle çiğ gelecek bugün izleyince dedim. gelmedi. sonuna kadar izledim. ama başından kalkmadan, aynı eskiden başından kalkınca herşeyi kaçırdığın, pause düğmesi olmayan günlerdeki gibi izledim. kahvemi reklamda koşup yaptım, durduk yerde mutlu oldum. *
  • ergenlik dönemlerinde iken izlediğim ve beni çok etkilemiş olan film.

sandra 'yı sevme sebebim...(erkek olsa idim kesin aşık olurdum, net)

sandra'nın hiç yaşlanmadığını bugün gravity filmini izledikten sonra bir kez daha anladım. kadın güzel ve iyi oyuncu, burası ayrı..

ama bu film azizim, yani sen uyurken, içe işler yahu, içe işler de kalır...hele ki küçükken izledi iseniz...

izleyin..

"sen hiç komadaki biriyle konuşacak kadar yalnız kaldın mı?"
  • bu akşam yeniden izlediğim film.ne zaman sıkılsam izlerim ve her izlediğimde yüzümde bir tebessüm oluşur. romantik komedi sevenlere şiddetle tavsiye ederim.
  • başrollerinde sandra bullock ve bill pullmanın oynadığı bir jon turteltaub filmi.peter gallagher'ın canlandırdığı karakterin adının peter callaghan olması yönünden ilginçtir
hesabın var mı? giriş yap