şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ingilizce fonetik alfabesinde (bkz: havacilik alfabesi) wtf'in soylenisi.

  (kaynak: rakip sozluk urban dictionary)
 • fragmanı düşen tina fey filmi. margot robbie, billy bob thornton, martin freeman, josh charles, alfred molina, kadroda yer alan diğer oyuncular. gazeteci kim barker'ın, the taliban shuffle: strange days in afghanistan and pakistan adlı anı kitabından senaryolaştırılmış. tina fey, filmde kim baker'ı canlandıracak.

  https://www.youtube.com/watch?v=dxaciwdi8ps
 • eğlenceli fragmanıyla kendini bekleten filmlerden.

  youtube'daki fragmanın altında yorumları okumayın. star wars spoilerına denk gelebilirsiniz. ben sanırım bir tane görür gibi oldum ve hemen kapattım sayfayı. bundan keyif alan hasta ruhlu insanlar var. star wars fanı değilim ama böyle tiplere monitörden yumruk atamamak hakikaten çok koyuyor.
 • dun izleme firsati buldugum, yer yer komik ve yer yer de afganistan'a ait carpici tespitlerin yer aldigi begendigim bir filmdir. notum 7/10.
 • guzel filmdir.

  buna baya bi geyik, afganistana gonderilen bi amerikan gastecisinin basindan gecenleri konu edinen, sulu sakalarla maskaralikla eglence sunmayi amaclayan bi filmdir diye basladim ancak, beklentimin tam da disinda bi filmle karsilastim..

  savas politika vs kismi mumkun mertebe fimlin belkemigi degil, ki cok dogru bi secim olmus..

  muazzam bi film diil evet ama, tina fey in de hatrina gayet keyifle izlenior.. guzel hos.. iyidir yani izleyin..
 • başta tina fey olmak üzere oyuncu kadrosunun iyi performansları sayesinde kendisini izleten, vakit geçirmelik bir komedi filmi. fragmanlardan filmin tamamının komedi olduğu, hatta afganistan savaşı (işgali demek daha doğru olur) üzerine bir komedi olduğu düşünülüyor. ben öyle düşünmüştüm. bir gazeteci, afganistan'a gider ve oradaki adaptasyonu (daha doğrusu adapte olamaması) üzerinden mizah kasılır ama yönetmen ikilisi sıradan bir komedi yapmak istememişler. komedi olarak başlayan film drama doğru yol almaya girişiyor ama neyse ki drama yaklaşmadan duruyor. sulu bir komedi değil. ilk artısı bu. fakat güldürmüyor da. tespitleri en fazla gülümsetiyor. eh bunu da yapamayan komediler de var deyip çok kurcalamıyorum mizahını. ikinci artısı afganistan'a gidip milliyetçilik kasmamaları, propaganda yapmamaları. siyasete girer gibi yapıp neyse ki sonra bundan vazgeçiliyor. üçüncü artısı, oyunculuklar. tina fey rolünün hakkını vermiş. margot robbie'yi ve martin freeman'ı izlemek gene güzeldi. robbie gene güzelliği ve aksanıyla büyülüyor. alfred molina ve bob thurnton da kısa sürelerinde filme tat katıyorlar. ingiliz molina'nın sakallarına rağmen afganlı birisi olduğuna inanmak zor ama çok kurcalamayınca sahnelerinden keyif almak mümkün. tina'nın karakteri dışındakiler ise o denli iyi yazılmamışlar. robbie'nin karakteri daha da derinleştirilmeliydi. mizah fena değil ama zaman zaman fazlasıyla bilindik espriler yapılıyor. özetle; fazla sıkmadan izlenen bir film. tamamı komedi değil, bazen ciddileşiyor. ciddileşince de sıkıcılaşıyor. kaçırılma olayı gerekli miydi tartışılır.
 • üzerinde uzun uzun düşünülüp, yazılıp-çizilmesi gerekmeyen filmlerden.
  izle-geç türü. hatta "izlemek için ayrılan vakte yazık" cinsinden bir film demeli. nice kaliteli yapım dururken bu tür ucuz hollywood filmlerine harcanan zamana yazık. evet gençler, durum bu.
 • kafa yormayan, hoş vakit geçirmelik, güzel film.

  --- spoiler ---

  paşa han'ın mekanındaki roketatar, küçük televizyon ve şişe şişe uludağ gazoz üçlemesi çok ilginç bir kombinasyon olmuş. sanki türkiye'ye, silahlı gruplara gazoz gönderirsen seni tv'ye çıkartırız der gibi.

  --- spoiler ---