şükela:  tümü | bugün
 • istanbulda da subesi bulunan amerikan hukuk firmasi.
 • avukatlarını dünya üzerine yayılmış şubelerinin arasında paslaştıran şirket. türkiye'de istanbul* ve ankara'da birer şubesi bulunmaktadır.
 • hizli tuketim mallari sektorunde calistigim donemde, turkiye'dekiler yetmezmis gibi new york'taki burolariyla iletisim kurdugum hukuk sirketi. cok genis faaliyet alanlari arasinda dunya uzerindeki hemen her yerde marka tescil islemlerini yurutmek de yer alir. sahip oldugunuz markanin baska ulkelerdeki haklarini korumak icin turlu islemler yaparlar. yaptiklari her bir isi (x ulkesindeki temsilcileriyle 3 dakika 54 saniye suren telefon gorusmesi, y ulkesindeki marka hirsizi firmaya cekilen 2 sayfalik faks, fonetik olarak markaniza benzeyen bir isimle ilgili alabilecekleri onlemleri tartistiklari 1 saatlik toplanti, vb) size fatura ettiklerinden, sizin icin ne kadar saat mesai harcandigini, bu zaman zarfindan neler yapildigini bilirsiniz. hukuk gibi zor ve burokrasinin cok yogun oldugu bir is dalinda faaliyet gostermelerine ragmen cok hizli calisirlar.
 • avukat olsam bir saniye dusunmeden is tekliflerini kabul edecek olmama ragmen su an ne yapmam gerektigini bilmeden kara kara dusunmeme sebep olmuslardir.*
 • 1901 yılında new york'ta kurulan, bir çok ülkede ofisi bulunan ve şüphesiz dünyadaki en iyi, en hızlı çalışan hukuk şirketlerinden biri.
  edit: ne yazik ki, cakmak hukuk bürosu adi altinda faaliyet gösteren ankara ofisini bu kapsama almak diger süper ofislere haksizlik olur. istisnalari da var tabii, diyelim...
 • her hukuk fakültesi öğrencisinin rüyası olan uluslararası hukuk firması.

  türkiye ofisinde çalışan bir arkadaşımın bahsettiği kadarıyla çalışanlarının pijamaları, diş fırçaları falan ofiste dururmuş. koltuklarda yatıp kalkarlarmış.
  söylendiğinde ağız dolduran bir maaş veriyorlar. ama o kadar çalışma için - her gün sabah 9-gece 12 - iyi midir bilemeyeceğim.