şükela:  tümü | bugün soru sor
  • matthew mcconaughey'nin başrolünde olacağı suç draması. fbi ile anlaşarak tarihin en genç muhbiri olan ricky wershe jr.’ın hayatını anlatıyor. 21 eylül'de vizyona girecek olan filmi yann demange yönetti. jennifer jason leigh, eddie marsan, rory cochrane, bruce dern, filmin kadrosunda yer alan isimler.

fragman
    http://www.bakiniz.com/…ucu-ve-matthew-mcconaughey/
  • bugün gördüğüm beyaz fonlu posteri çok güzeldi. eylül ayının merakla beklenenlerinden bakalım. 7 eylülde toronto film festivalinde izleyiciyle ilk buluşmasını yapacak, türkiye vizyon tarihi ise henüz belli değil.

imdb
  • türkiye vizyon tarihi 25 ocak 2019.filmi izledim,müthiş bir prodüksiyon.suç ve drama filmlerini sevenlerin kaçırmaması gerek. matthew mcconaughey bu dünyaya aktör olmak için gelmiş,müthiş yetenekli bir oyuncu ve çok zor rollerin altından kalkıyor,
    zoru başarmak onun için hobi sanki.hatefull eight ten tanıdığımız jennifer jason leigh de filme ayrı bir hava katmış.bunların dışında filmin cast ı da çok iyi.akademi ödüllerinden eli boş dönmez diye düşünüyorum.
  • sıradan, son derece standart bir suç filmi. iyi bir film değil. matthew mcconaughey bir süredir iyi olmayan filmlerde rol alıyor, bu film onun ödül sezonuna sokar mı diye düşünmüştük ama olmadı. film abd'de pek beğenilmedi, pek konuşulmadan vizyon sürecini de tamamladı. dolayısıyla hayır, akademi bu filmin yüzüne bakmayacak. unutuldu gitti film. bir film ve oyuncular için ödül isteniyorsa o filme aylarca kampanya yapmak, filmi belki de 2. kez vizyona çıkarmak, filmi ve castı sürekli gündemde tutmak gerek ama sony eleştirilerden ve gişeden sonra kampanyayı iptal etti. mcconaughey'nin performansı fena değil ama öyle ödül alacak bir noktada da değilmiş. film tamamen rick jr'ı oynayan oyuncu üzerinden ilerliyor, mcconaughey yardımcı rolde ve fazla göremiyoruz kendisini. bakmayın afişlerde önplanda kendisinin yer almasına.

neyse. gayet standart, klişe bir yaşamı aynı şekilde aktarmış senaristler ve yönetmen yann demange. yani deniyor ki rick en genç muhbir oldu, 15 yaşında kaçakçı da oldu, muhbir de oldu, her şeyi oldu. ama bunda çarpıcı bir şey göremiyorum açıkçası. eh bu klişe yaşam da suç klişeleriyle taşınmış perdeye. izlenmeyecek bir film değil tabii ki, izlenir, ama vasatın üstüne çıkamıyor. filmin asıl yıldızıysa bel powley'den başkası değil. jennifer jason leigh az görünüyor, merkezdeki genç aktör rolün hakkını veriyor, matthew iyi, ama bel powley'i daha çok beğendim nedense.
  • tlc'de yapılan canlandırmaları düşünüyorum da, kimi zaman nice filme göre izlemesi daha keyifli oluyor.

matthew mcconaughey filmin duygusal yükünü ciddi anlamda çekiyor. olaylara göre yüzünün aldığı ifade, kimi zaman çaresizliği yansıtması filan hepsi güzel ayrıntılar. filmin asıl oğlanı richie merritt ise daha sağlam bir senaryosu olan filmde daha çarpıcı bir oyunculuk sunabilir gibi geldi. mayası var. bu filmi başarısız kılan yan, hikayeyi yansıtma konusunda akışı sağlayamamaları.

vasat filmlerin kaderinde şu formülün zannımca sonucuna dair etkisini görüyoruz. hitchcock'kötü adam bir filmde ne kadar başarılı ise, film de o kadar başarılıdır. bu en önemli kuraldır' der. ister kural ister formül fark etmiyor, bu bağlamda bu filmin kötü adamlarına aksiyom üzerinden aksiyon sağlanmasında başarısızlık var. buna cevaben şöyle de denebilir: 'e, gerçeğe göre yansıtmak istedik. bu yüzden çok fazla hikayeyi bozmadan filmi çektik.' ben rick'in muhbir hikayesini okuyarak da öğrenebilirim. keyif alacağım yer sinemadır. senaryonun yeri geldiğinde gereksiz olduğu fikrine katılıyorum ama özellikle gerçek hikayeyi senaryoya dökerken bu gizi kaçırmamak gerekiyor; keyifli kılabilme gizini.