• bara gittigimde;

"white russian" and "sex on the beach" dedigimde, barmaid'in honk diye kaldigi ve "who does not want that?" diye cevapladigi icki.
  • 1- iki olcek kahlua, iki olcek vodka, iki yada uc olcek sut.
    2- sokakta gordugum hemen hemen herkez.
    3- kadinlari erkek oldugum icin cok sansli oldugumu hissettiren
    irk.
  • yine herseyin en iyisini bilen yazarlarimiz sayesinde yalan bilgilerle dolmus bir baslikta beraberiz.

gelin size iba (ınternational bartenders association) un tarifini yazayim.
    5 cl votka
    2 cl kahve likoru (kahlua olsun cunku baileys koyarsaniz irish coffee'ye yakin bir icecek olur)
    3 cl taze krema (hani su pastalara surulenden)

likoru ve votkayi buz dolu bardaga koyup uzerine krema ekliyor ve yavaaaasca karistiriyoruz.
  • müdavimi olmadığınız bir yerde içmenin saçma olduğu içkidir efendim. bence dışarıda bir mekanda samimiyeti ilerletmediğiniz sürece kokteyl içmek biraz saçmadır. ülkemiz almanya değildir ki 2-3 euro ya kokteyl içebilesiniz ayrıca adamların 3 kuruşluk şeyi 5 kuruşa sattığı yetmiyormuş gibi birde önünüze içine neyi ne kadar koyduklarını bir yudum alınca anlayacağınız abuk subuk içkiler verirler. bu yüzden yeni bir mekana gidiyorsanız bira, şarap vs şaşmayın yada siktiriboktan karışımlar ile kazıklanmaya hazırlanın yada benim gibi yapın 2-3 kokteyle vereceğiniz paraya evinize orta kalite bir votka ve kahlua alarak (sütü saymıyorum süt zaten sütten) bol bol white russian hazırlayabilirsiniz. zaten önümüz de kış.
  • iki olcek kahlua, iki olcek vodka, iki yada uc olcek sutten olu$an tarife bolca buz eklemek hayirli olur.
  • bundan on sene önce the big lebowski ile varlığını öğrendikten sonra arkadaşla hazırlamak üzere markete gitmemize, kahlua bulamadığımız için kakao tozuyla yaparak kendimize iğrenç bir içki yapmamıza, hevesimiz kırılmasın diye de gıkımızı çıkarmadan berbat bir şey içmemize neden olan ukte içkisi. o iğrenç kakao tozlu içki hala aklımda. yaktın bizi white russian.
  • elinizde kahlua yoksa kakao likörü ile de yapilabilecek, icimi kolay ve keyifli olan, farkettirmeden sarhos eden güzel içki.
  • birde bu ickiyi ilk defa icenlere dikkatli olmalarini oneririm - tatli oldugu az alkollu oldugu manasina gelmez cok feci carpabilir adami...
  • yaran icki, alkolun ve sutun bir araya gelmesiyle bir ayar yaparak sapik bi concept haline gelen, apollo ve dionysos un ayni bedende birlestigi insanlarin ickisi, yalarimm, yere dokulmuhs white russiani die
hesabın var mı? giriş yap