şükela:  tümü | bugün
 • deprem yaratma gücüne sahiptir.
  gura gura deprem, sarsıntı sesidir.

  --- spoiler ---

  mangasından sonra animesinde de blackbeard korsanları tarafından öldürülmüştür.

  --- spoiler ---
 • adı: edward newgate

  meyvesi: gura gura no mi (deprem meyvesi)

  --- spoiler ---
  "uzak durun, onlar beni bu kadar kolay yenebileceklerini mi zannediyorlar. benim yardıma ihtiyacım yok , çünkü ben... çünkü ben beyazsakalım..."

  en büyük korsanlardan biri, dünyanın en güçlü adamı ünvanına sahip, ama o güce değil dostluklara ve tayfasına değer veren büyük bir korsan, kendisine kılıç saplayan tayfasına bile sarılarak. onu affettiğini söyleyebilen biri. tayfası onu baba diye çağırır. bir tayfası haps edilip idama gittiğinde bile bütün gücünü onu kurtarmaya adamıştır. inişi duruşu karizma olan bir karakterdir. deprem yaratıp tsunamiler oluşturan, dağları çevirip okyasunun şeklini değiştiren aynı anda bin denizciyi havaya ucuran bir adamdır bu. büyük adamdır. yüzlerce gülle binlerce kılıç darbesi yese de magma adam tarafından bir tanesi ace'i öldüren iki büyük delik açılsa da yüzünün yarısını kaybetse de.

  yıkılmadan ölen bir adamdır beyazsakal

  "beni yeni çağa taşıyabilecek bir gemi yok" derken ne kadar da haklıdır.

  --- spoiler ---

  one piece'in en kısa gösterilip bu süre zarfında en fazla saygı duyulan adamıdır.
 • akainu ile olan dövüşü animenin en iyi dövüşlerinden olan, rahmetli yonkou.

  http://www.youtube.com/watch?v=ic8re4yyclo
 • one piece evreninin en güçlü en baba karakteridir. ace'in ve daha binlerce korsanın manevi babasıdır.

  --- spoiler ---

  blackbeard denen dallama ve yanındaki çapulcu korsanlar tarafından şerefsizce öldürülmüştür. son anlarında bile gururunu ve yandaşlarına olan sevgisini kaybetmemiştir. 72 yaşında olan edward newgate battle of marineford sırasında 267 kez bıçaklanmış, 562 kurşun darbesi almış, top gülleleriyle 46 kez vurulmuştur. bunun yanında yüzünün yarısı savaş esnasında akainu iti tarafından parçalanmıştır tüm bunlara rağmen çok uzun yıllar boyunca sırtında gururunu temsil eden whitebeard tayfasının simgesi olarak kullanılan dövmesi kimseden kaçmadığını gösterircesine tek bir darbe bile almamıştır. öldüğünde bile dizlerinin üstüne düşmemiş ve ayaklarının üzerinde ihdişamlı bir şekilde hayatının son nefesini vermiştir. kendisinin yaşarkenki en büyük kaygılarından biri tayfasına iyi bir baba figürü olabilmekti. içi rahat gitsin şu gözler onun kadar baba adam tanımamıştır. rip whitebeard.

  --- spoiler ---
 • anime tarihinin en karizmatik karakteridir.

  hele o nasıl bir ses tonu öyle? seslendiren adam kimse gidip elinden öpesim geliyor.

  --spoiler--

  http://www.youtube.com/watch?v=uz4fpluumc8

  şu sahne ve arka planda çalan müzik ile aklımda kalacak kendisi hep.

  özledik seni be whitebeard reyiz. doyamadık ki zaten sana hiç.

  keşke ace yine öleydi, ama sen hayatta kalaydın.

  --spoiler--

  umarım bu adamın gençlik yıllarına dair flashback'ler gösterirler. ya da whitebeard'a özel bir film falan yaparlar.

  bir umut işte benimkisi.
 • will of d yi gol d. roger ın kendisinden dinlemiştir.
 • sırf bu karakter için tasarlayıcısının önünde eğilmek istediğim büyük insan. one piece ve tüm zamanların en etkileyici karakteri. çok seviyorum, fanatiği olabilirim.
 • (bkz: shirohige)

  oyaji öldü, one piece bitti.
 • dünyanın en güçlü adamı, cefakar ve vefakar baba, büyük korsan: "beyazsakal". hayalimdeki baba ve one piece'deki en sevdiğim karakterdir. 700 bölümlük animede en fazla 50 bölüm boy göstersede beni fazlasıyla etkilemiş ve sadece hayal ürünü olan birine büyük saygı duymamı sağlamıştır. en büyük hayali ne şan ne de paradır. sadece denizlerde büyük bir aile ye sahip olmak istemektedir. bu hayalini tüm tayfasına babalık yaparak gerçekleştirmiş ve huzur içinde ölmüştür. öldükten sonra bile cansız bedeni dimdik ayakta kalmıştır. gözü parada olsa gol d. rager'ın one piece'nin yerini söyleme teklifini reddetmezdi.