31 entry daha
  • osmanlılar yüzünden soyumuza avrupa geni karıştığı için diye cevap verirdim ben olsam dediğim soru. fikre katılmasamda maksat adam göt olsun.
  • yeri gelmişken tercümesini de yazayım tam olsun;

yurt dışına çıkıyorum, çıktım, isviçre'ye gittim, isviçreli arkadaşlar ediniyorum/edindim, onlarla muhabbet ediyorum, neden siz türkler böyle aptal ve embesilsiniz diye sordu bir tanesi. oradaki siz kelimesini hiç üstüme alınmadan adamın sorusunu tasdik edecek bir cevap verdim. beyaz partiyi seviyorlar falan, her sene inek ve koyun kurban etmeleri gibi cevaplar verdim çünkü ben 'at least %70 'lik kısım'dan değilim, zira her sene koyun kurban kesmem, beyaz partiyi sevmem. başka şeyler zırvalarım. biz türklerin neden embesil ve aptal oldukları konusunda başka türlü ispatlar sunarım.
  • istediği kadar doğruluğu olan cümle olsun bazı bu düşünceler hiç bir zaman kelimelere dökülmemesi lazım. yabancı arkadaşım bana bu cümleyi kursa, onun ağzını yüzünü sinemaya götürürüm, sonra anasını avradı da sinemaya götürürüm.
    kendisi için o cümleyi kurana haklısın demek hangi vajinadan çıktığını bilmemektir.
  • tanım: başka bir yerde başka bir millete söylense;" faşiste bak a.q.!"diye kıçını yırtacak malın; kendine söylendiğinde nasıl g*t olup kıt ingilizcesi ile adam gibi cevap veremediğini gösteren sorudur...
  • troll beslemekten bağımsız olarak, herhangi bir evropalı size bu minvalde bir soru sorarsa gönül rahatlığıyla "sen çok mu akıllısın ağzına çaktığım" diye cevaplayabilirsiniz.

avrupa ülkelerinin genelinde sistem güzel işliyor, dolayısıyla buraya gelse en iyi ihtimalle sığır çobanı olabilecek zekada insanlar gayet üniversite okuyup güzel güzel işlerde çalışıyorlar. yani mesela o isviçre dediğin ülkede üniversite mezunu olup işsiz kalmak diye bir olay yok. dolayısıyla kafalar raad panpa. kafalar raad olunca da başka ülkelere takılıyolar, yok efendim sizin millet niye bu kadar cahil, niye bu kadar kötü kokuyolar diye. mesela o isviçre'li pıtırcıklardan bi tanesi gelip bana "siz kürtleri eziyurmuşsunuz :(" gibilerinden bişi demişti. e dedim sen de onun bunun kara parasını, haram parasını işletiyosun bankanda sik kırığı? benim devletimin politikasına laf edeceğine (ki tartışılabilir, eleştirilebilir tabii ki) sizin değirmenin suyu nereden geliyor onu bir düşünsene?

özetle, gözlemlediğim kadarıyla türkiye'nin avrupa ülkelerinden bir zeka eksiği yok. sistem eksiği var, demokrasi burada işlevsel değil ama genel zeka anlamında belirgin bir fark yok. sadece adamların vatandaşlarına verdiği eğitim kaliteli olduğu için, göze daha zeki gözüküyorlar.
  • (bkz: are you sex)
25 entry daha
hesabın var mı? giriş yap