şükela:  tümü | bugün
  • komşuluk ilişkilerine hakarettir. bir düşünün çok önemli bir işiniz oldu evde internetiniz yok. yeni telefon almışsınız ve güncelleme için wifi gereiyor. yediğiniz içtiğiniz ayrı gitmeyen komşunuzdan wifi şifresini rica etmişsiniz. o da sağolsun vermiş. siz işinizi görmüşssünüz. ertesi gün geliyor ve bakıyorsunuz ki şifre değişmiş. ne anlarsınız bu işten? başka zaman bir sürü işi düştüğünde yardım istemesini biliyorsun tutup şifreyi böyle üstrupsuzca yangından mal kaçırır gibi değiştiriyorsun. yedik mi sınırsız interneti. hayır sınırsız internet diyorum. insanlar ne yazık ki ufak bir menfaat devreye girdiğinde gerçek yüzlerini ortaya koyuyorlarmış ne yazık ki.
  • o sınırsız internet üzerinden yasadışı iş yapıldığında götüne gireceği için doğru yapmış komşudur.
  • az ye de evine internet al dedirten başlıktır. hayır bi de sınırsız internet diye hesap soruyor.
  • (bkz: mac filtresi)
  • yanlış yapan komşudur. ben olsam hiç vermezdim.
  • sen o arada birşeyler indireyim derken adamın internet hızını düşürdün ki adam da çareyi şifreyi değiştirmekte buldu
  • “başka zaman bir sürü işi düştüğünde yardım istemesini biliyorsun” üzerinden cevap verelim; mesela komşunuz gelip sizden bir kap yoğurt istedi, verdiniz. ertesi gün bir bakıyorsunuz, komşu eve girmiş yoğurdu kaşıklıyor. zamanla görüyorsunuz ki artık komşunuz yoğurt almak yerine sizin yoğurttan yemeye başlamış. ne saçma di mi? ben de öyle düşünmüştüm.
  • bir bahane ile gidip bilgisayarından şifresine bakmanız gereken komşu tipidir
  • akıllı komşudur. senin gibi yavşağın küçücük beyni ve düşük ahlakıyla "ulan bu enayi nasılsa bir tomar para ödüyor. bu salak, bense çakalım, bu öderken ben beleşe internet kullanayım" kafasıyla sömüreceği, bir de üstüne yetmiyormuş gibi kanunsuz bir iş yaparak başını derde sokacağı ihtimalinden sıyırmıştır.

yanlız senin gibi bir mahluğa komşu olacak kadar da şanssızdır. daha ne sömürüler yapmaya kalkarsın sen zaman içinde.
  • olur paşam, modemi de senin eve kurdurtsun mu?