• modemi gizlemeyi bilmeyenlerin aradığı yollardır. google denen birşey var komşum...
  • sen kimsin birader demek. komşu yakın arkadaş ise git kendine bağlat bir akıllı sen misin denebilir.
  • şifreyi ver 1 hafta sonra değiştir.
  • sifreyi "inanbendebilmiyorum" diye koyun ve soyleyin. ne olur ne olmaz anlarsa diye bilmiyorumun b'si buyuk harf olsun.
  • kimseyi kırmadan dökmeden yapılan en geçerli yol, şifreyi vermektir. ama, modemin arayüzünden sadece izin verilen cihazlara evdeki cihazların mac adresleri yazılırsa, izin verilen cihazlar dışında kimse zaten bağlanamaz.

hatta bu yöntemle modemin şifresi dahi kaldırılabilir. kimse sizden şifre istemez ama bağlanamadıklarını görünce de en fazla internette bir arıza vardır diye düşünüp kişinin peşini bırakır.

denendi, %100 çalışıyor.

gelen sorular üzerine debe editi: gerçekten işini bilen biri, wpa2 ile korunan ve hatta gizli ssid'yi dahi kırabilir. gerekli donanıma sahip kişiler için girilemeyecek modem, kırılamayacak wifi yoktur. bu konuda ele aldığımız ise basit internet bilgisine sahip wifi şifresi soran düz komşu.
  • daha basidi var, biz buna sucu otekine at metodu diyoruz. tek seferlik ise yarayabilir. su sekilde isliyor. eleman kapiniza geldi degil mi. sakince, olaylardan haberiniz yokmus gibi sunu diyoruz ; hocam, ben de bilmiyorum modemi yeni degistirdik, sifreyi de abim koymus o da suan burada degil. komsunuz cok israrci degilse ve abiniz gelene kadar kapinin onunde beklemeyecekse ise yarayacaktir ve kirginlik olmayacaktir.

daha da basit bir yontem var aslinda, o da modemi gizlemek ya da isim olarak elemanin sizin internetiniz oldugunu anlayamayacagi bir seyler koymak.
  • şimdi ben iki durum arasında kaldım.
    birincisi şu eğer ki bu şifreyi memleketimdeki komşulardan biri isterse... bu insalar abartı değil gerçekten 40 yıllık komşumuz. birbirinin çocuğun yıkamış, birinde telefon yokken ötekininkini kullanmış, düğün/cenaze dememiş ne ihtiyaç varsa el birliğiyle yapılmış şimdi interneti nasıl olmaz diyerek sakınayım? istemeden de olsa veririm ama belki ona giden hızı kesebilirim.

ikinci durum ise istanbul'daki komşu. amk ben ismini bile bilmiyorum komşuların. faturalardaki isimler sayesinde "apartmanda böyle insanlar var" diyorum. belki kibarca reddedebilirim ya da verip mac üzerinden engellerim. ama reddetme noktasında çok zorlanacağım kesin
  • elini yukarı kaldırıp high five diyerek savuşturabilir.
  • mac adresinden filitreleme yapıp şifreye gerek kalmadan şifresiz olarak girin efendim. kimse sizden şifre de istemez. şifresiz gördüklerinde hemen tüm millet atlar lakin bağlanamazlar. anlayan biri gelip bizim mac adresimi de ekleyebilir misiniz diye "modemin de şifresini bilmiyorum kardeşim yaptı gitti" diyip sıyrılırsınız.
  • (bkz: gel faturayi paylasalim)

buna mirin kirin ediyorsa da duz sizi kullaniyor demektir ki ic rahatligiyla siktiri cekebilirsiniz
hesabın var mı? giriş yap