şükela:  tümü | bugün
 • gone girl'ün yazarı gillian flynn tarafından yazılacak ve steve mcqueen tarafından yönetilecek olan suç, drama, gerilim filmi. lynda la plante'nin aynı adlı mini dizisinden sinemaya uyarlanacak.

  http://www.kulturelmasi.com/…idows-filmini-yazacak/
 • başrolünü viola davis kapmış imdb'ye göre. şu kadroyla bir oscar adaylığı da net
 • fragmanı çıkmış. viola sen nasıl bir oyuncusun

  https://youtu.be/wyuflgr4ywq
 • viola davis'i gene oscar yarışına sokacak film. bu açıdan heyecanlanmadım. zira genelde oscar alan oyuncuları yakın zamanda tekrar oscar yarışında görmekten pek hoşlanmıyorum (marion cotillard hariç). neyse. kariyerine bağımsız filmlerle başlayan steve mcqueen sonra 12 years a slave'le bol yıldızlı-biraz daha büyük bütçeli-ana akım filmlere dümeni kırmıştı. geldiği nokta aksiyon filmi oldu ya. gerçi bu noktaya gelişi uzun bile sürdü. şimdilerde bağımsız filmden sonra hemen süper kahraman filmi çeken yönetmenlerle dolu ortalık. widows aynı adlı diziden uyarlanmış. gillian flynn, mcqueen ve cast heyecanlandırıyor ama iyi bir film olur mu bilemiyorum. kocalarının tamamlayamadığı soygunu "çünkü bizde soygunu tamamlayacak taşşak yok sanıyorlar" deyip soyguna girişen kadınlar anlatılıyor. böyle yazınca filmden soğudum biraz. *
 • filmin türkiye vizyon tarihi 15 kasım olarak belirtilmiş. viola davis, michelle rodriguez, elizabeth debicki, liam neeson, colin farrell, robert duvall kadrodan isimler.

  her eve imdb
 • gayet etkileyici bir fragmanı yayımlanmış film. çok epik gözüküyor.
 • shame ile tanıyıp, takip etmeye başladığım, martin mcdonagh ile birlikte işlerini en çok merak ettiğim steve mcqueen’in gillian flynn ile bir araya geldiği proje. trailer’a bakacağım ama konusu hakkında çok fazla bileği edinmeden izlemeyi düşünüyorum.
 • hollywood'a equal pay için verilecek en güzel cevaplardan biri bu film olacak sanırım. yıllardır çoğu komedi türünde, başrollerinin tamamı kadın olan filmler** yapılıyor. başarılı eski filmlerin all female versiyonları** vizyona giriyor. bunlar, kadınların komedide erkekler kadar başarılı olduğunu anlatmak dışında başrolleri kadın olan filmlerin de gişede erkek başroller kadar kazandıracağını göstermek içindi. şimdi gerçekten kadınların suç, drama ve aksiyon öğelerini içeren bir filmde ne kadar başarılı olduklarını göreceğiz.
 • öncelikle uzun uzun eleştirisi: tık

  widows'un steve mcqueen’in en zayıf filminin olmasının verdiği hayal kırıklığını geçtim, kadınlarla ilgili siz "de" yapabilirsiniz söylemlerinin son bulması gerektiğine inanıyorum. alt metin doldurulmadığı takdirde ortaya çıkan basit bir "avuntu" oluyor. onun yanı sıra kendi türü içerisinde kıyasladığımızda diğer filmlere nazaran eli yüzü düzgün diyebiliriz. ancak mcqueen'in filmografisinde kötü bir yere konumlandığı kesin widows'un.
 • kadınların her işi yapabileceğini, yaparsa da daha iyisini yapacağını bize anlatmaya çalışan film. filmin karışık bir kurgusu mevcut fakat şans ögesini göz ardı etmemişler. filmin isminden de anlaşılacağı gibi dul kadınların başından geçen bazı zorlukları ve üzerinden gelebilme durumunu bizlere anlatmakta. bazı durumları tahmin edebilsek de son sahneleri tahmin etmek gerçekten de zor. şu an için vizyondaki filmlerden iyidir, fakat genele bakıldığında çok da akılda kalacak etkileyici bir film değildir.