şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hope sandoval kılıklı vokaliyle çok canlar yakacağa benzer, brooklyn'den çıkma shoegaze, dream-pop üçlüsü. ghost boy, gun shy, limbs, in the pines gibi birbirinden melankolik şarkılara sahip widowspeak albümüne göz atmakta yarar var. keşiflerine bir gece vakti çıkarsanız, özellikle de aylardan eylül olursa, canınızı bir temmuz öğleden sonrasından çok daha fazla yakacaklarının garantisini verebilirim.

  vokallerinden (molly... canım...) bahsetmişken; bunu yapmaktan nefret ediyorum ama:
  http://www.last.fm/…sic/widowspeak/ images/65301248
 • limbs adli parcalari sahane olan new york'lu dream pop grubu.

  http://youtu.be/vh7g53t7_mu

  i did what he said
  went underwater instead
  everything looks the same.
 • çok underrated kaldığına inandığım; solist kız molly hamilton'ın sesini çok güzel bulduğum, sakin sakin güzel müzik icra etmekte olan amerikalı indie grup.

  kendilerine has bir tarzları var kesinlikle. ki ben özellikle albüm kartonetlerini çok beğeniyorum.

  bugün buraya yazma nedenim ise bugün itibariyle yeni albümlerinin çıkmış olmasıdır: all yours... ilk dinlemede tarzlarından taviz vermediklerini söyleyebilirim. yine aynı sakin sulardayız, sıcak bir eylül öğleden sonrası, umutsuz olmak için bir neden yok...

  albüm 10 parçadan oluşuyor. sırasıyla şöyle: all yours, narrows, dead love (so still), stoned, girls, borrowed world, cosmically aligned, my baby's gonna carry on, coke bottle green ve hands...

  ilk dinleyişimde en cezbedici bulduğum borrowed world oldu.

  ufak not: malesef benim için hala kendi isimlerini taşıyan ilk albümleri widowspeak birinci.
 • pazar huzurunuzu tamamlayan grup.
  spotify listesini açıp sırayla dinleyebilirsiniz, pişman olmayacaksınız.

  lana del rey'in depresyondan çıkmış hali da denilebilir tanım olarak.
 • spotify sayesinde keşfettiğim grup. baya baya iyiler. az biliniyor olması çok garip. yamyam indiecilerin çoktan saldırmaları gerekiyordu bu gruba. neyse böyle kalsın bakalım çok fazla iyiler çünkü.

  in the pines özellikle önerilir.
 • indieci değilim ama son zamanlarda dinlediğim en iyi grup. ilk olarak wicked game coverlarını dinledim, oh çok iyi ya dedikten sonra in the pines'ı keşfettim. spotify sağolsun.