şükela:  tümü | bugün
  • belçikalı hayvani bir black metal grubu. poserlıktan uzak, çığır açan bir müzikalite ve sounda sahipler. 2 albümleri var ama yetmiyor. 3. albüm de 20 nisan 18'de century media records'tan çıkacak.
  • bu seviyede devam ederlerse adlarını metal tarihine altın harflerle yazdıracaklar. ün ve paradan bahsetmiyorum. zaten gerçek bir metal grubunun amacı bunlar değildir bazı mainstream gruplar* gibi.

metal camiasına aşina olanlar bilir ki genellikle grupların sophomore yani ikinci albümlerinde belli bir düşüş olur. materyallerinin bitmesi, ilk albüm başarılı olduysa bundan gaza gelip fazla uğraşmadan albüm çıkarmaları gibi sebepleri olabilir. bu durum wiegedood için geçerli değil. black metalin ruhunu koruyarak yaptıkları kendilerine has melodik besteleri ve minimal seviyede ama anlamlı sözleri iki albümlerinde de mevcut ve bu grubu son yıllarda çıkan en iyi bm gruplarından yapıyor.(hatta bence en iyi metal gruplarından)

bu süper grup ve benzeri birçoğunun bulunduğu, devamlı yeni parçalar eklenen über playlistimi de bırakayım şöyle:

voice of the soul
  • yeni albümleri gün yüzüne çıkan über ötesi grup.
  • son albümlerini dinlemiş bulunmaktayım. ahanda gözlemlerim:

-iki tık daha agresifleşmişler yine de olumlu ama melodik bestelerini yapmışlar yine.
    -daha conventional çizgiye kaymışlar yine de olumlu. tamamen o çizgide değiller.
    -daha çok şarkı sözü var ve daha çok growl var, bence olumlu. daha “konuşkan” olmuşlar.
    -bu albüm bana burzum’un ilk işlerini anımsattı ki oldukça olumlu. ilham ve influencelarını doğru yerlerden almışlar demek ki.

sonuç: olumlu. hll spr dvm diyorum bu arkadaşlara. umarım saçma sapan nedenlerden grup dağılmaz.
  • yeni albümleri de doden hebben het goed iii ile şu serin, yağmurlu geceyi güzelleştiren canım grup. görmeyeli century media records ile anlaşmalar yapılmış, bilmiyordum. grubun dağılmasından çok, bu büyümenin verdiği etkiyle sahip oldukları muazzam çiğliği kaybetmelerinden korkuyorum.

üç yıl önce girdiğim entry ile sözlük arşivine kazandırdığım bu grubun başlığının altına entryler dolduğunu görmek, albümün güzelliğini iyice katmerledi. gruptan son dileğim lütfen albüm kapakları bu çizgide gitsin. bayılıyorum.