şükela:  tümü | bugün
  • nescafe otomatlarinda çikolatali kapuçino olarak da satilan, çikolatali muffin le kullanildiginda gözlerde kapanma yaratan içecek.
  • ii. viyana kusatmasindan sonra osmanli'nin geride biraktigi kahve cuvallarindan türetilen bir kahve türevi. ayrica melangecafe wien'de (viyana'daki) icilmedikce tabii ki cikolatali kapucino gibi bir hal alabiliyor. yaninda muffin yerine kaiserschmarrn'da yenilebilir.
  • tchibo'larda bulunabilecek enfes aromatik kahve.
  • yumuşak içimli bir kahve karışımı. alışıldığı zaman, başka bir kahveyi denemek bile zor gelebilir.
  • şahane aromasıyla insanda bağımlılık yaratan kahve. bu yüzden tchibo'ya minnet duyma sebebimdir.
  • kapuçino seven bir insanken, keşfiyle birlikte kendisini tahtından eden bayıltgaç. sıcak çikolatanın o ağır pudingimsi havası da yok, kahve de yok baskın değil. böyle arada, tatlı bişey.

(bkz: uuu beybi)
  • viyana'nın kahve evlerinde beyaz diye sipariş edilir.
  • (bkz: dikkat alışkanlık yapar)

en büyük problemi telafuzu. herkes aynı telafuz etmediği için sipariş verirken problem oluyor, hele bir de siparişi alan yaşlıysa biraz. anlaşana kadar akla karayı seçiyorsunuz.
  • ben içtim bugün bundan. uykumu açsın dedim. adı şekilli belki beni de şekle sokar, aklım çalışır dedim de ııh. sunum dinlerken uyudum yine. ama tadı güzel sanki şurup varmış gibi geldi. çözemedim. üzüm diyesim de geldi. bilemedim. ama ismi bana uyuyor. entel ortamlarda bunu isteyebilirim. bunun hemen telaffuzunu en doğru şekilde bulun bana