• nescafe otomatlarinda çikolatali kapuçino olarak da satilan, çikolatali muffin le kullanildiginda gözlerde kapanma yaratan içecek.
  • ii. viyana kusatmasindan sonra osmanli'nin geride biraktigi kahve cuvallarindan türetilen bir kahve türevi. ayrica melangecafe wien'de (viyana'daki) icilmedikce tabii ki cikolatali kapucino gibi bir hal alabiliyor. yaninda muffin yerine kaiserschmarrn'da yenilebilir.
  • tchibo'larda bulunabilecek enfes aromatik kahve.
  • yumuşak içimli bir kahve karışımı. alışıldığı zaman, başka bir kahveyi denemek bile zor gelebilir.
  • şahane aromasıyla insanda bağımlılık yaratan kahve. bu yüzden tchibo'ya minnet duyma sebebimdir.
  • viyana'nın kahve evlerinde beyaz diye sipariş edilir.
  • (bkz: dikkat alışkanlık yapar)

en büyük problemi telafuzu. herkes aynı telafuz etmediği için sipariş verirken problem oluyor, hele bir de siparişi alan yaşlıysa biraz. anlaşana kadar akla karayı seçiyorsunuz.
  • sabah nescafe otomatında görüp "ene...daha önce niye görmedim" serzenişiyle içtiğim, içerken de şimdi burada değil de arrakis'te melanj içiyor olsaydık mesela diye anlamsız anlamsız hayallenmeme sebep olan içecek. güzelmiş. sıcak çikolata ve nescafenin diğer ürünlerine de beş falan basıyor ayrıca.
  • french press ya da kahve makinasında kullanılabilecek en güzel çekirdek kahvedir. bağımlılık yapar. gel gör ki evde hiç kalmadı ve cuma gününden beri hiçbir tchibo şubesinde çekirdek kahve yok. gümrükte sorun mu çıkmış nolmuş, getirtemiyorlarmış. o gelene kadar starbuckstan muadili bir şey almak istiyorum ama wiener melange tadına en yakın hangisidir bilemiyorum. daraldım yine kahvesiz.
hesabın var mı? giriş yap