şükela:  tümü | bugün
  • cep telefonu sinyali iyi/hic olmadigi alanlarda kablosuz internetin kullanilarak telefonun yuzde yuz cekmesinin saglanmasi olayidir.
    amerikada cayir cayir ise yarayan bu sistem, turkiye'ye kac yil sonra gelir(calisir) orasini bilemem.
  • att baslatmistir. yani yeni baslamistir.

mesela bizim evin bazi bolumlerinde telefon hic cekmemekteydi, simdi heryerde catir catir konusuluyor.

ise yarar bir uygulamadir.

simdi biri cikip der skype bunu zaten yillardir yapiyor diye.
  • t-mobile'in zaten bunu yillardir sagladigi uygulama.*
  • yeni gelen güncelleme ile lg g4 telefonuma gelen özellik, ama türkiye'de destekleyen operatör var mı yok mu bulamadım.
  • uk' de ee ve vodafone' un sunmaya basladigi ozellik. iphone' da settings > phone' dan wi-fi calling' i aktif etmek gerekiyor.

ucretlendirme de yine normal konusma ve sms tarifesi uzerinden yapiliyor.
  • ee ile kullanip cok memnun kaldigim ozellik.
    sanirim turkcell'e de gelmistir, simdi operator guncellemesi geldi ve menu secenekleri arasinda wifi calling gorundu.

edit: aktiflestirdim birsey olmadi.
    edit 2: turkcell'e gelmistir. telefonun üzerinde turkcell yazısı turkcell wi-fi olarak değişti.
  • bu sabah telefonuma gelen mesajla, uk'de three'nin de sunmaya başladığını öğrendiğim hizmet. iphone'da ayarlar-telefon-wifi calling olayını açmak gerekiyor
  • turkcell ile kullanılabilen özellik. uyumlu bir cep telefonuna sahip olunması gerekiyor.
  • eger cok zorunda degilseniz kullanmanizi tavsiye etmedigim ozelliktir.

oncelikle ses kalitesinde bir artis beklemistim ama olmadi, evde ya da isyerinde gsm sinyali zaten gayet yeterli. wifi calling telefonun sarjini hizla somuruyor.
  • yurtdisindayken turkcell ile birini aramak cogu zaman sikintili oluyor. bu ozellik acildiginda eger bulundugunuz yerde wifi kullaniyorsaniz, sanki turkiye'de alt kattaki komsunuzu ariyormus kadar rahat konusmalar yapabiliyorsunuz turkiye ile.