şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
2039 entry daha
  • gerekçeli karar resmi gazetede yayınlanmıştır.

http://www.resmigazete.gov.tr/…20/01/20200115-6.pdf
  • gerekçeli karar açıklandığına göre açılmaması artık suçtur sanırım?
  • diyelim ki gerekçeli karara rağmen açmadılar.bu hukuksuzluğa karşı kim ve ya hangi kurum gerekeni yapabilir ? evet cevaplarınızı aşağı yukarı tahmin eder gibi oldum.
  • yahu mahkeme karar veriyor, türk mahkemesi. "vikipedi yasağı hak ihlalidir" deyu. yine de açılmıyor bu site.

https://www.bbc.com/…rkce/haberler-turkiye-50918914
    haber taa 26 aralıktan.

ilk kapandığı zaman da biliyorduk bunun eninde sonunda yeniden açılacağını. ortaçağda din adamlarının kitap yaktıkları dönemde yaşamıyoruz sonuçta. açılacak elbet. ama neyin inadı bu? niye bu kadar işi uzatıyorlar anlam veremiyorum.

gerçekten ayıp yani.
  • bugün mesai saati içinde açılmasını beklediğim özgür ansiklopedi. telefonda kendi uygulamasından vpn açmadan rahatça girmeyi özledim.
  • bugün içinde açılacağını düşündüğüm günümüzün meydan larousse’u, ana britannica’sı..

yıllar sonra çocuklarımıza amacı bilgi vermek olan bir internet ansiklopedisinin ülkemizde yasaklı olduğunu anlatmaya çalışacağız ve muhtemelen bizi anlamayacaklar. umarım bu baskıcı sistemi hiç görmezler ve anlayamazlar tabi.
  • açılmasına ilişkin karar resmi gazete'de yayınlandığına göre bugün mesai saatleri içinde açılacak olsa gerek. zaman ne çabuk geçiyor, 29 nisan 2017 tarihinde kapatılmış. nihayet.
  • karşı oy kısmını iyi okuyun. hala sadece sayfanın ilgili kısmını değil de tümünü engellemekle ifade özgürlüğü ihlali olsa da orantılı birşey yaptık, demokratik bir şey yaptık diye oy belirten imzalar var orada!!!
    kararın sonunda bulabilirsiniz
    aym kararı
  • 2.5 sene boyunca bilgi edinme, haber alma ve ifade özgürlüğü gibi anayasal haklar ihlal olmuşken, kimse karara sevindirici bir hareket, lütuf, gelişme gözüyle bakmasın. 5 adım geri gidip 3 adım ilerlemenin bir anlamı yok.
    açıkça dünya çevrelerinde sürekli dijital anlamda hukuksuzluklarımızla rezil oluyoruz ve sonra neden (bkz: beyin göçü) diyoruz. tabi ki gidebilen kadar teknoloji şirketi yurtdışına gidecekti, senin engellerinle ( maddi, manevi) uğraşıp teknoloji vadisi yerine kurtlar vadisinde mi yer alacaktı!!!
289 entry daha