şükela:  tümü | bugün
 • wikipedia gibi bir bilgi kaynağının sansürlenmesine isyandır.

  ricam ekşisözlük yazarları tarafından destek görüp sürekli başlığın yukarıda tutulmasıdır.

  tüm dünya tarafından geliştirilen bilgi kaynağı olan wikipedia sitesine biz türk vatandaşları, hükümetimiz sayesinde erişemiyoruz.

  biz ses çıkarmazsak kim ses çıkaracak? çok bekledim böyle bir hareketi fakat sözlükte ciddi anlamda destek gören başlık olmadı

  bu çağ dışı iğrenç sansüre dur diyelim nolur.

  her gün gelip buraya bir şeyler karalayıp başlığı yukarıda tutalım.

  haber olalım. ses getirelim.

  hatta... #wikipediacilisin
 • "w"nin onune "0" koymaktan bunalanlarin kampanyasi.
 • (bkz: türkiye'de pornonun fiilen yasak olması), (bkz: vikipedi'deki vajina maddesine erişimin engeli) gibi durumlara zamanında sesimizi yeterince çıkarmadığımızdan bugünlerdeyiz. bana değmeyen yılan bin yaşasıncılığın sonucu bu. wikipedia'nın açılması yetmez ama evet denilenerek desteklenmesi gereken bir konu elbet. ama sadece wikipedia özelinde değil, genel manada "biz sizden iyi biliriz" yaklaşımıyla kapatılan her siteye; daha da doğrusu bu usulsüzlüğe dur demek gerekir. yoksa bugün vpn kullandığı için ya da wikipedia'dan önce 0 koyarak engeli aşabildiği için böbürlenenlerin de aşamayacakları yasakların yarın gelmeyeceğini garanti edemeyiz. dahası neden devletin bizim normal haklarımızı bile kriminalize etmesine izin verelim? böyle ülke mi olur?

  ha böyle yazıyorum ama umutlu olduğum falan sanılmasın, değilim.
 • destek verilmesi gereken kampanya hoş bir ara biz github' ı da kapatmıştık stack overflow'u da boş geçmesek iyi olur.