şükela:  tümü | bugün
  • utanç kaynağıdır.
  • evet hala.

youtube kapanır yaygara kopar, twitter kapanır ülke sallanır ama aylardır wikipedia'nın kapalı olması kimsenin kimsenin zerre umrunda olmaz.

tabi youtubedan aleyna tilki klibi izlemek, twitterdan aforizma kasmak bu milletin can damarlarından olduğu için onlar kapansa da hemen geri açılır. wikipedia'nın kapalı olduğundan bir çok insanın haberi bile yoktur belki.

açtıralım artık şu siteyi, yeter. twitter kullanmıyorun kullananlar bir zahmet hashtag açsın, gündeme taşıyalım.

wikizero diyeceklere not: orası yarım yamalak bir site. bilgiler eksik ve güncellenmiyor. orjinal wikipedia sayfasının aynısı değil. fotoğraflar, şemalar, grafikler açılmıyor. yani hiç bir işe yaramıyor.
  • yanı başında medeniyet duruyorken orta çağdaki gibi yaşamayı tercih edenlerin garipsememesi gereken durum.
  • yanlış bilgilendirmelerin olduğu konular var wikipediada. nesnel olmayan bilgilerin gitgide artmasıyla kapanmasını tuhaf karşılamıyorum aslında. ama insan yine de özlüyor. bir bilgi aratırken ilk baktığım kaynaktı. siyasi görüşlerin mağduru olması kötü oldu. hassas konularda tecrübeli ve objektif yazarların düzenleme hakkı olsaydı başına böyle bir talihsizlik gelmezdi.
  • insanların ekşi ve diğer sözlük ortamlarına yönelimini artıran erişimin halen engelleniyor olmasıdır.
    iyidir,hoştur.
    bilginin yoruma dayalı bir dille aktarılması,herkes için en doğru ve faydalı yoldur.
  • ciddi ciddi üzülerek farkına varıyorum ki ülke olarak kanıksadığımız durumdur. wikipedia gibi artık günümüzün tek ansiklopedisi haline gelmiş bir kaynağa normal bir şekilde ulaşamıyoruz, birilerinin zoruna gidiyor bilgiye kolay ulaşmamız...
  • açık arkadaşlar wikipedia hatta adamlar bize özel yeni alam adı bile ayarladılar.
  • istediği kadar kapalı olsun girmeyen var mı ki?
    zamanında twitter'ın yasaklanmasının hemen ardından dönemin cumhurbaşkanı abdullah gül'ün twitter üzerinden açıklama yapmasını hatırlattı bu başlık bana. cumhurbaşkanı bile yasağı delip tweet atmıştı...
    bu kısıtlamalar anca kendi cahil kitlelerini etkiliyor boşverin siz.
  • dahası da var.
    astronot paolo nespoli uzaydan ses kaydı içeriği girmiş. yasadışı şeyler yapmak istemiyorum merak eden baksın ^^
  • (bkz: ben giriyorum siz de girin)

dolu bakınızdır.