şükela:  tümü | bugün soru sor
  • wiki'nin mükemmel ötesi seyahat sayfaları... en başarılı atlas'tan daha başarılı.
  • türkiye'deki turizm bölgeleri hakkında türkçe versiyonuna http://www.e-gezi.net/ adresinden ulaşılabilir.
  • respect kısmında türkiye için aşağıdaki uyarıyı yapmıştır:

"... making an ‘o’ with your thumb and forefinger (as if to say “ok!”) is rude because you are making the gesture for a hole - which has connotations refering to homosexuality in the turkish psyche."

ingilizce olarak okuyunca kendimi bir turist yerine koyup düşündüm... komik geldi yaşadığım ülke için böyle bir uyarıyı görmek.
  • şehirler hakkında genellikle güvenlik için dikkat edilmesi gereken konular stay safe başlığında incelenirken istanbul için ayrıca bir stalking başlığı eklenmiş. yarmış geçirmiştir.

(bkz: abazan)
  • hostelworld ve couchsurfing ile birleşince ucuza seyahat etmek isteyen backpackerın, erasmusçunun, interrailcinin en yakın arkadaşı olmaktadır kendisi. birlikte gezdiğim arkadaşlarımın sosyetik pahalı lonely planetmış national geographicmiş guideları varken ben okul printerında basılmış wikitravel guidelarıyla dolanır, en az onlar kadar bilirdim. hele hele bir şehre gidip sadece birkaç saat ya da bir gün kalacaksınız wikitraveldan iyisi yok. yaşasın wikitravel!
  • geleceğin lonely planet'i.

nasıl bugün kimse gidip ansiklopedi almıyorsa, ileride lonely planet almayı bırakacak insanlar, herkes smartphone'unda bu siteye bakıyor olacak.
  • mobil uygulaması yapılacak herhangi bir gezi için en önemli unsurlardan. internet bağlantısı istemeden tüm makaleleri gösteren süper bir uygulama zira.

genel anlamda site için söylenecek söz yok. ortalama bilgileri de en ufak detayları da yazılarda bulabilirsiniz. hatta `bu anıtın ön tarafında gençler arka tarafında yaşlılar oturur` gibisinden bir şeyler bile yazıyorsa inanın bence. gözümle görene kadar ben inanmamıştım, siz aynı hataya düşmeyin.
  • çok yararlı bilgiler içeren bir site. bazı ülkeler için ulaşılması zor nitelikteki bilgilerin tek bir çatı altında aynı formatta derlenmiş olması çok güzel.

respect kısmında türkiye için çok ilginç şeyler yazılmış, birçoğunun doğruluk payı da var.

en ilginci ise: "people in turkey respect elderly people, so in a bus, tram, subway and in other forms public transportation, young(er) people will always offer you a place to sit if you are an old(er) person as well as a handicapped person or a pregnant woman or have children with you."

bu bile yazılmış daha ne olsun...

http://wikitravel.org/en/turkey
  • rubülhali çölü için şöyle denilmiş;

"ıf you aren't a confident, experienced, well-equipped sand dune desert driver, wikitravel cannot prepare you for something like the empty quarter."