şükela:  tümü | bugün
 • lan kimse yazmamış şu başlığa, markayı benim sanacaklar. olsun, yazmadan duramadım.
  çocuk güvenlik saati markası.
  kolundan çıkardığında sinyal veriyor, sos tuşuna basıldığında size ve isteğinize göre belirlediğiniz 9 kişiye konum bilgisi ve sesli mesaj gönderiyor. piyasada bulunan diğer markalara göre oldukça ergonomik vede ekonomik.
  7 ve 5 yaşlarında iki oğlum var. ikisine de aldım. çocuk kaçırma haberlerini izledikçe korkuyorum. artık bir nebze rahatım.
  http://www.wikywatch.com.tr/

  edit: aliekspres'de satılanla bunun arasında dağlar var. sadece btk için 160 tl ödeyeceksin, gümrük ve diğer vergiler hariç. ekran da yerli ayrıca. 2 yıl da garantisi var. senin aliekspres'den aldığın dandik saat bozulursa buradan uzakdoğu'ya kadar gidersin bi koşu.
  lan sanki biz salağız, sen akıllısın.
 • aliexpress'ten 25 dolara aldığım, sonrasında da türkiye'de 500 liraya satıldığını görünce oha falan olduğum gps'li saat.

  (bkz: abi beni sik)
 • aliexpress'te kargo dahil 80 tl ye satılan ürünün aynısıdır. kişisel kullanım olduğundan kdv/gümrük ödemezsiniz. 160 tl ötv öder ve toplam 240 tlye mal edersiniz. size türkiye'de 2 yıl garanti veren firma da zaten oradan almaktadır. o firma da bugün var yarın yok :)
 • türkiye'deki firmadan bir adet alarak çocuğumuz için kullandığımız saattir.

  aliexpress sitesindeki q90 model ile birebir aynı ve bu sitede oldukça ucuza olması kafa karıştırabiliyor ama bir problem durumunda kendiniz çözemeyecekseniz saat ücreti, pasaport kayıt ücreti ve btk'ya yapacağınız ücretler boşa gidebilir.

  aldıktan iki gün sonra saat internete bağlanamadığı için yukarıda bahsedilen saatle ilgili benzer problemlerde yapılması gerekenleri internetten uygulayıp işe yaramayınca garantili olduğu için servise gönderdim ve sorun çözüldü.
 • 400-500 lira vermek yerine aliexpresss'ten 64 liraya çok benzer olan q50 modeli alınabilen saat. imei değiştirmek de bir sms ile yapılabiliyor.

  https://tr.aliexpress.com/…a2g0s.9042311.0.0.tjbyty
 • ne kadar kullanışlı ve güvenli olduğunu merak ettiğim takip cihazı. sipariş vermeden önce deneyimliler yeşillendirirse çok makbule geçer.
 • oğlum için aldığım saattir. pil performansı bir gün için yeterli. ses ve arama fonksiyonları da yeterli. rahat bir görüşme gerçekleştirebiliyorsunuz.

  faakaaat, gps özelliği berbat bana göre. elektronik çit uygulamasında 100 mt gibi bir mesafe ayarladığınızda sürekli sapma yaşamakta. geçen gün haritadan oğluma baktığımda büyükada'da gözüküyordu ki gerçek lokasyon maltepe.

  haritalardan doğru sonucu almak için en az üç beş kere haritayı yeniden başlatmanız gerekiyor. ayrıca uygulaması bildirimleri kimi zaman yapmamakta.

  sonuç olarak, türkiye satış fiyatı beş yüz tl. konuşma, sesli mesaj, sos fonksiyonları yeterli. şayet nokta atışı bir gps performansı bekliyorsanız maalesef. genelde yanlış sonuçlar ve en az 50 mt bir sapma söz konusu.

  bu arada saati çok yakın bir tarihte aldığım için satan firma ile bu konuları konuşma yapamadım ama satın alırken çit mesafesi için ideal aralığın 500 mt olması gerektiğini daha azında sapmadan dolayı yanlış uyarı verebileceğini söylemişlerdi.