şükela:  tümü | bugün
 • nicolas cage ve laura dern'in başrol oynadıkları insanı kopartan film. komedi olarak çekilmemiş ama leman tarzı esprilerle dolu.en iyi sahnesi banka soygunu sırasında adamın kopan elini köpeğin götürmesiydi.
 • bu filmde nicolas cagein elvis durumu görülmeye değer. üstelik şarkıyı da kendisi söylemiştir, nasıl bu ses sana ait olabilir tepkisi almıştır.
 • çok tartışmalı bir mevzu ama bence lynch'in açık ara en iyi filmi. öncelikle bir yol filmi. wanders'ten çok janrın amerikan alt kanadına göndermeler yapıp, mevcut ikonografiyi red-neck konumunda ilerletip, müzik kullanımını; geri dönüşümsüz-ayrı bir motif olarak benimseyecektir. true romance, california gibi yakın zamanlı filmlerde 'wana be' şeklinde görsel translara rastlansa da; wild at heart lynch'in her zaman problem ettiği kötülük meselesine, tutarlı bir şekilde yaslanıp, geçmiş zaman çizimlerini ve alt metnin, sınırları çok önceden belirlenmiş çizelgesini de, ayrı bir paradigmadan değerlendirme fırsatını sunacaktır izleyenlere.

  and then some...
 • discovery channel'ın beni ağlatan reklamı
 • kırmızı ruj, üstü açık arabalar, radyo haber bültenleri, şişman kadınlar, dantelli ıvırlı vıvırlı iç çamaşırları, yılan derisi gibi öğelere daha bi tırsak bakmamı sağlayacak bu film.. tam şu aralar yeşilçam sinemasında oynamakta, gerçi sesle ilgili sorunları var sinemanın, söylemedi denmesin and the dedirtilmesin.
 • geci$ler manyak.. beni en etkileyeni kibrit-otoyol olmu$tu. bir de "say fuck me" sahnesi vardir ki ohannesburgg diyesim var hala.
 • tum o objeler, imajlar, cagrisimlar, egretilemeler felani bi kenara birak (yani birakma tabii de baska bir kategori olarak incele), nasil guzel bir ask var burada yahu.

  --- spoiler ---
  misal, sailor lula'ya daha fazla aci vermemek icin filmin sonlarina dogru, bir daha gorusmemek uzere hatunu yolun ortasinda birakip gidiyor . lula onu 6 yildir bekliyordur bu arada.
  --- spoiler ---

  filmin sonunu soylemek gibi bir bozgunculuk yapmicam elbette. fakat olaylar bu babda cereyan ederken, filme adini da veren ve ask konusundaki, zaten saplantili olan fikirlerimi biraz daha guclendiren replik sarfediliyor. adam dayaktan kafayi bulmus halde iyi peri'yle konusurken, "ama ben ona geri donemem, onu yalniz birakmaliyim, cunku "i'm wild at heart" diyor. ahhhh!
 • sigara ile marine edilmiş, muhteşem film. abartıların beni bolca güldürdüğü ve "harika!" diye tepkiler vererek tekrar tekrar izlediğim film.
 • william dafoe güldükçe mide bulantısı geçirten, bir ceketin özgürlüğün sembolü olarak kullanıldığı cici film.
 • nikılıs keyc bu filmde hayatinin en artistik hareketini yapmis, yilan derisi montunu "kisiselliginin ve bireyselliginin simgesi" olarak tanimlamistir. ayni hareketi athena gokhna örovizyonda taktigi sari beresi icin yapsa, yine kuul olur muydu bilinmez.
hesabın var mı? giriş yap