şükela:  tümü | bugün
 • bütün insanlarda bulunan ve bastirilan cinsel istekler sayesinde oluşan bir enerji oldugunu öne sürmüştür ayni zamanda...
 • bir de "cinsel devrim" isminde bir kitabi vardir. "dinle kücük adam" ile arka arkaya okuyunca insani bir takim derin düsüncelere sokabiliyor.
 • bas yapit i "kisilik analizi"adli kitabidir. ayrica kendisi hic akil-hastahanesinde kalmamis buna karsi hapishanede kalmis ve olumustur. olduruldugu de soylenir.
  arzularin ozu itibariyle devrimci olduklarini soyleyen kendisidir. insan pisikolojisine tespitleri cok gercekci ve cozum bulucu buna karsin sisteme ekonomik bir getirisi sifir. bu yuzdende otoriteler tarafindan pek sevilmemis dahasi nefret edilmis
  2005 yilinda mirasi olan calismalari ,urunleri vs aciklanacak.
  neden 2005? cunku 2000 den sonra insanlik biraz adam olur sanmista ondan
  ( nerdeee ??)
  kanserin tedavisini buldugunu,
  sizofreniyide cozdugunu soylemistir.
  eh yani sende herseyi cozersen bu isten para kazananlar nasil yollarini bulacaklar wilhelm!
 • insan vücudunu çevreleyen bir enerji olduğunu savunmuş, ve bu enerjiye orgon enerjisi adını vermiştir. hatta, bir orgon makinası yapmaya ömrünü adamıştır. orgon enerjisi sayesinde, kanser dahil her türlü hastalığın çözümünü bulduğunu iddia etmiştir. bu sekörden para kazanan çevreler tarafından sevilmemiş, nefret edilmiş ve öldürülmüştür. dinle küçük adam kitabı, şiddetle tavsiye edilesi bir kitaptır.
 • bir rivayete göre george lucas'ın esin kaynağıdır.
 • bedensel boşalmanın işlevi isimli kitabında, kurduğu bedensel boşalma denklemine göre, gerilim yüklenmeye neden olur ve boşalmanın ardında gevşeme gelmelidir. gevşeme oluşmazsa gerilim hücrelerde yüklenmeye devam etmekte ve başta kanser olmak üzere birçok hastalığa neden olmaktadır. dinle kucuk adam adlı kitabı bence başucu kitapları listesinde yer almalıdır.
 • kişilik çözümlemesi`de baş yapıtları arasındadır
 • calismalari amerikada yasaklanmanin otesinde sok bir kararla yakilan* siyasi sebeplerden oturu asla unlu biri olmasina ve orgon hakkinda bildiklerini yaymasina izin verilmemis kisi
 • 28 ağustos1939’da norveç oslo’dan s.s. stavangerfjord gemisiyle gelip new york limanında karaya inmiştir. yanında 11 ağustos 1939 tarihinde norveç oslo amerikan konsolosluğu tarafından verilmiş kotasız göçmen vizesi ve 27 mayıs 1939 tarihli, norveç oslo noteri tarafından verilmiş kimlik kağıdı bulunmaktaydı.
  vize başvurusunda, şahıs 24 mart 1897 yılında polonya, dobrzanice’de doğduğunu, ibrani ırkından olduğunu,boşanmış ve iki çocuğu olduğunu, eva, doğum 27 nisan 1924 ve lore, doğum 13 mart 1938, ve ikisinin de new york’da (adresler belirtilmemiş) ikamet ettiğini bildirmiştir.
  şahıs oslo üniversitesi psikoloji enstitüsünde psikoloji profesörü olduğunu ve birleşik devletlere sadece 66 west 12inci cadde, new york şehri adresinde bulunan yeni sosyal araştırmalar okulu’nda psikoloji öğretmek amacıyla geldiğini iddia etmiştir. aşağıdaki gibi tarif edilmiştir:
  boy: 5’ 10’’
  ten: açık
  saç: gri
  göz: kahve rengi

  fbi belgeleri, 1941
 • 29 mayıs 1941
  binbaşi samuel b. schofield’e not
  göçmenlik ve vatandaşliğa kabul servisi

  dr. wilhelm reich ile ilgili aşağıdaki bilgiler, uygun bulacağınız kişilerin bilgisine sunulmak üzere size gönderilmiştir.
  dr. wilhelm reich halihazırda 7-02 kessel caddesi, forest hills, long island, new york adresinde ikamet etmektedir.
  11 ağustos 1939 tarihinde dışişleri bakanlığı tarafından dr. reich’a bir vize verilmiş ve 1939 yılında norveç, oslo’dan birleşik devletler’e gelmiştir. dr. reich’ın avusturyalı olduğu bildirilmiştir. auschluss’dan önce avusturya’da paralı komünist ajanı olduğu ve komünist faaliyetleri nedeniyle avusturya ve diğer ülkelerden sınırdışı edildiği söylenmektedir.
  gizlice bildirildiğine göre, dr. reich geçmişte a.b.d. komünist partisi’nin, “sağlık ve hijyen” adlı dergiyi yayınladığı iddia edilen tıbbi danışma kurulu’nda bulunuyordu.
  john edgar hoover, direktör