• çocukluğu saymıyorum. yıllardır bisiklet kullanıyorum. ilk bisikletim çocukluğumun da etkisiyle bianchi olmuştu. tabi o markanın çocukluğumun markası olmadığını çabuk anladım. sonra bir tane corratec mtb almıştım. çok güzeldi, ancak v frenler yağmurda sıkıntılı olabiliyordu. o nedenle işe girince focus limited 2.0 mtb aldım. full xt ekipmanlı. yıllarca ona bindim, yolda da fena değil. ancak hiç yol bisikleti tecrübem olmamıştı. ilk defa bisiklete binen doktorum yol bisikletinin çok farklı olduğunu yola geçmem gerektiğini söylemesiyle aklıma düştü ama yıllar önce bir gün arkadaşın yol bisikletini alıp 60 km gidip dalış yapıp geri dönmüştüm böyle bir eziyet olamaz. o nedenle yol bisikletime biraz mesafeliydim.

geçenlerde bir gün yol bisikleti almaya karar verdim. akşamına bisilete bakmaya gittim. çok hızlı olmasın diye sonraki güne kadar düşünmeye karar verdim. sonraki gün de aynı kararda olunca bisikleti aldım. şimdi bir wilier'im var. resmen uçuyor, binmek inanılmaz keyifli. mtb kullanıp çoğunlukla asfaltta sürüyorsanız hiç boşuna eziyet çekmeyin. ben büyük aynakoş ve 700 jantla yokuş çıkamamaktan korkuyordum ama hiç korktuğum gibi olmadı. keşke daha önce wilier deneme şansım olsaymış.

şimdi de ben biramı içerken kenarda bekliyor, bakışıyoruz. resmen aşık oldum kırmızısına.
  • hikayesine bayıldığım, "w l'italia libera e redenta" kısaltmasıyla 1945 yılında piyasaya çıkmış italyan yol yarış bisikleti üreticisidir.

2 sene önce giro d'italia yarışlarını takip ederken orada dikkatimi çekmişti bu marka. her markanın kendi içinde bi anlamı var ama bunu bi türlü anlayamamıştım.

ilk giro yarışına katıldığında bu marka o dönem italya'ya dahil olmayan trieste şehrinin italya'nın bir parçası olduğunu ve birlik mesajını vermek için açılımı "yaşasın bağımsız ve kurtarılmış italya" anlamını taşıyan wilier ve trieste şehrini işaret eden triestina adlarının birleşiminden meydana gelmiş.

edit: şimdi biraz daha araştırırken aslında açılımının "yaşasın bağımsız italya ve kurtarılmış trieste" olduğunu fark ettim. bana şöyle gıcırından bi dura-ace'li makine hediye etmeyi düşünmez misiniz sayın wilier yetkilileri??
  • italyan yol-yarış bisikleti üreticisi
    http://www.wilier.it/it/
  • fransa bisiklet turu sırasında görüp, ne kadar hoş bir tasarımı var, dur bir internetten modellere bakayım derken, bahsettiğim yarışta kullanılan modelinin, çıplak hali ile 4.750 euro etiketiyle, (ekstralarda limit yok) göz bebeklerimin büyümesine sebebiyet vermiş, italyan menşeli bisiklet üreticisidir.

hocam çok başkaymışsın...
  • arzu nesneleri üreten bisiklet firması. fiyatları gördükçe insanın ağlayası gelir..
  • dünya güzeli bisiklet.
  • gtr team disc 105 modeline sahip olduğum italyan bisiklet üreticisi.

bir triatlon ve bir gran fondo yarışmalarını sorunsuz bitirdim. siyah renkte olduğu için kara şimşek ismini verdim.
  • ikinci dönem, başka okuldan sınıfınıza gelen öğrenci.
  • cento 10 sl modeline sahip oldugum bisiklet firmasi.
    hastasiyim.
hesabın var mı? giriş yap