şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 2017 uefa u17 avrupa şampiyonası'nda fransa u17 takımının sol kanadında izleme şansı bulduğum oyuncu. kendisi lyon'un u19 takımında forma giymekte olup 2001 doğumludur.

  yaşına ve oynadığı pozisyona göre fiziği inanılmaz. uzun boylu, atletik ve çabuk bir oyuncu olarak göze çarpıyor. gelişimini tamamladığında oturmuş bir fizik ile aynı sürate sahip olursa kesinlikle bir yerlere gelecektir.

  yaşı daha çok küçük tabi ki. aldığı kararlarda büyük oranda hatalar var. ilk önce çalımı düşünen tarzda bir oyuncu. dikine, daha süratli bir oyun felsefesini idrak edebilirse lyon kendisine as takımda forma şansı verebilir.

  bir kenarda ismini not edelim bakalım, 3 seneye falan duyacakmışız gibime geliyor.

  temmuz edit'i: 2001 doğumlu kardeşimiz temmuz ayında lyon'un ajax ile yaptığı hazırlık maçında oyuna sonradan girdi ve ilk kez forma giydiği lyon a takımında ilk asistini sağ kanattan yaptı. asisti yaptığı (bkz: amine gouiri) de bir diğer altyapı keşfim. kendisi de 2000 doğumlu. 2-3 seneye geubbels kardeşimiz adını fransa'da epey duyuracak inşallah.
 • isim itibariyle talihsiz oyuncu. ben olsam kendime sadece willem dedirtirdim.

  (bkz: joseph goebbels)
 • yeni bir efsane doguyor.
 • fm'de müthiş bir potansiyele ulaşan wonderkid forvet.
 • dedikodulara göre 20 milyon euro bonservis bedeli karşılığında as monaco'ya transfer olmak üzere olan 16 yaşındaki fransız hücum oyuncusu.

  * http://www.goal.com/…bels/gvg7j4fg53xz1bq0w6aiwwktu

  henüz 16 yaşında bir bebe olmasına karşın, takımının kendisine olan güveninin göstergesi olarak 2017/18 futbol sezonunda kendisine birkaç maçta şans vermesine rağmen, kendisinin ve babasının bunu yeterli görmemesinden mütevellit takımdan ayrılacak eğer ayrılırsa.

  olympique lyonnais tarihinin bir genç oyuncu için önerdiği en yüksek maaş teklifini de yetersiz buldukları için reddeden bu baba oğul, yaptıkları açıklamada lyon'un geubbels'a gereken saygıyı duymadığını ifade etmiş.

  sözleşmesi gelecek sezon bitecek olan hollanda asıllı bu veleti göndermeleri en doğru karar sanırım; daha on altısında bu göt kalkıklığına sahip eleman, bir de neymar'ınkisi gibi bir babaya sahip. aman aman.

  dolar: 4,66 lira
  euro: 5,49 lira
  çeyrek altın: 311 lira
 • henüz 16 yaşında olmasına rağmen 20 milyon € karışıklığında monaco ya transfer olduğu söylenen fransız forvet oyuncusu.
  fm 18 de harikalar yaratan wonderkittir kendisi muhtemelen ilerde isminden çok bahsettirecek
 • yeni bir mbappe olma ihtimali var. daha çok genç 16 yaşında canlı olarak izlemedim ama monaco 20m€ veriyorsa vardır bir bildiği.
 • ağustos 2001 fransa doğumlu sol kanat, aşırı genç (16) yetenek.

  2018/19 yaz transfer sezonunda olympique lyon'dan as monaco'ya 16 yaşındaki bir oyuncuya ödenen en pahalı 2. bonservis bedeli olan 20m €'ya transfer olup, tüm dikkatleri üstüne çekti*.

  2017 u17 avrupa şampiyonasının en genç oyuncularından biriydi. 15 yaşında olmasına rağmen, (vücut gelişiminin de erken başlamasının etkisiyle) etkili bir performans ortaya koymuştu. lakin geçen sezon (2017/18) lyon formasıyla profesyonel ortamlarda çok az izleyebildik elemanı. ligde ve uefa kupasında toplamda 2-3 maç, onlarda da 2. yarı sonlarında oyuna dahil oldu o kadar. onun dışında kendisiyle ilgili internetteki 2-3 altyapı 'derleme videosu' dışında elimizde hiç bir bilgi yok. bu yüzden kendisi için, şu an için atıp tutmayı gerek görmüyorum.

  derleme videolarına göre adam değerlendirirsek her genç adeta bir jay jay okocha, bir flamboyant müjdat yetkiner. lakin bu çocuğa ödenen paranın da çılgınlık boyutlarında olduğu bir gerçek. insan ister istemez 'acaba bu sefer gerçekten de bir yıldız mı doğuyor yarabbi?' demekten kendini alamıyor.

  internetteki az sayıdaki videolarından çıkardığım kadarıyla teknik direktörleri gole yakın her pozisyonda kullanmış elemanı. ama asıl pozisyonu sol kanat. sağlak olmakla beraber, çift ayağını da efektif olarak kullanabiliyor. videolarda adeta yaldır yaldır yardırıyor. sol kanattan adam eksilterek içeri kat etmeye ve herkesin bildiği gibi patlıcana bayılıyor.

  bu çocuğun 20m €'ya transfer yaptığı yaştayken, her gün kıt kanaat 200.000 tl'lik (6 sıfır atılmamış türkiye) gevrek-peynir kombo menü yiyordum okulda. kendisi ise adeta bir çocuk yıldız. agu de bakiyim; afferim oğluma. tenefüs zili çaldı, haydi okula. baba beniiiii okulaaaaaa gönderr:
  https://www.youtube.com/watch?v=9jca31ziwk0
  https://www.youtube.com/watch?v=c7iapjfo_py
 • yerimizi alalim rez.
 • fm 2018 de efsaneleşen bir wonderkid
  fm 2018'i ilk oynadığım takım parma'ydı. ilerleyen sezonlarda rakip takımda bu adamı gördüğümde regen zannetmiştim. çünkü bendeki 2. sezon regenlerden daha küçüktü.