• asil o mel gibson'u sikmek gerek ki gitti o filmi yapti ve iskocya hakkinda tek bildigi sey breyvhart olan dallamalar iskocya uzmani kesildi basimiza kac gundur.
    goren de iskoclar ingiliz zulmu altinda inim inim inliyor sanacak. ben bir britanya vatandasi olarak soyleyeyim size, iskoclarin ayrilmasi icin tek sebep yok. denizdeki petrollere, gazlara guvenip ulkenin gelecegini tehlikeye atan hirsli politikacilarina bakmayin.
    ozgur insan dili, dini, irki, etnik kokeni ve tercihleri nedeniyle dislanmadan, hor gorulmeden, asagilanmadan, topraklarindan baska yerlerde yasamaya zorlanmadan yasayan insandir ve iskoclar ozgurdur. yerin dibine batsin milliyetci palavralar.

tum sinirlarin, bayraklarin tarihin coplugune gidecegi o gune kadar iskoclar dogru karari vermistir: better together.
  • alan memnun veren memnunken elalemin derdi bizim sevgi kelebeği pıtırcıkları germiş olan ölmüşlük durumu.

better together demiş herifler sağa ne?

işgilli götün dünyada her olup bitene dingildemesi..
  • iskoçtan çok iskoçcu olmaktan ziyade özgürlüğü savunan bir durum tespitidir bence. iskoç bir arkadaşımın yolladığı videolarda yapılan aleni ibnelikleri gördüm. klasik ingiliz oyunları değil, sanki akp çalışanları gibiydiler. özgür kalıp dünyanın en zengin ülkesi olabilecekken esir kalıp faking kingdom parçası olarak kalmayi tercih ettiler.

(bkz: aynı bizim başbakan)
  • karısı öldürülene kadar memleket meselesini yok sayan williamwallace``'ın torunlarının ingiliz vesayetine "evet" dediği gün.

wallace'ı daha önce de satmışlardı zaten. yeni bir şey yok.

iskoç "evet"çiler iskoçları gaza getirmeyi becerememişler.
  • niye bu kadar şaşırıldığını anlamadığım durumdur. bizde de bir sürü soruna rağmen güneydoğu'da pkk baskısını engelleyip tehdite pabuç bırakmadan bir referandum yapsak bugün onlar da bizden ayrılmak istemez.

evet wallace ve diğerleri bir sürü çaba sarf etmişler. sonuçta ingilizler makul bir seviyeye gelmiş. eski "ilk gece senin karını ben düdükleyeceğim" modunu bırakıp, medeni ilişkiler kurmuşlar. bunca yıl birlikte yaşamışlar. şimdi sosyal ve ekonomik olarak bu kadar iç içeyken niye düzen bozsunlar?

prensip "herkes memnunsa çalışan sistemi bozma" olmalı bence. lüzumsuz ve altı boş "bağımsızlık" tellalliği ile strese gerek olmamalı.
  • halk iradesi denen kavramı bilmeyen lavukların iskoçların karısını değil de kendi karısının ne halt ettiğini araştırması gerektiren ölümdür. adamlar seçimini yapmış bazıları am derdinde.
hesabın var mı? giriş yap