şükela:  tümü | bugün
 • bilkent üniversitesi uluslarası ilişkiler bölümünde 2.sınıf filozofi dersleri vermektedir kendileri. yazıları istediği formatta vermezseniz yazı nekadar iyi olursa olsun kötü not alırsınız. kuralcıdır kendileri. akıllı bir adam olmasına rağmen iki kelimeyi biraraya getiremez. bütün sene aynı düğmesiz lekeli pantalonu ve pis kazağını giyer. dış görünüşü sallamıyorum havalarındandır. karısıda sandrine berges dir.

  ağzından en çok çıkan öbekler "well look" "so (bin defa)" "well somebody might say..."

  http://www.bilkent.edu.tr/~wringe/
 • elleriyle ayakkabisini silen, sonra burnunu karistiran, daha sonra sakkallari ve yuzuyle oynayan (biyiklarini ve sakallarini yolan), ve sonra da kulagini karistiran % 100 hijyenik felsefe hocasi
 • gozlerinizin icine baktigi zaman sizi oracikta (literally) sikecegini dusunebilirsiniz ama aslinda sadece baska bir sey dusunurken gozu size takilmistir, heyecanlanmaya gerek yok. fakat hem goz temasi kuruyor, hem de siritiyorsa korkmamak elde degil tabi.

  kalpleri isitan william wringe gulumsemesi: http://www.bilkent.edu.tr/~phil/images/wringe.jpg
 • ilerde çocuklarınıza anlatabileceğiniz bir hocadır kendisi. tahmin ediyorum ki; kıyafetini bilerek sallamaz, önem vermez. (her zaman lekeli gömlekle gelir) tarzı budur. daha önemli olan şey ise insanların giydikleri kıyafetlerle yargılamanın kötü oluşudur.

  çok sıcak kanlı biri olduğunu söyleyemeyeceğim ama zeki biridir. kuralcının kuralcısıdır. essayleri istediği formatta yazmazsanız not falan alamazsınız. ama her şeyi dediği gibi yaparsanız da tama yakın puan alırsınız.
  muhtemelen bir ders saati içerisinde toplam 1-2 km yürür, yerinde durmaz. birdenbire aşırı derecede yüksek bir ses tonuyla bağırır. kendi kendinize “ne oluyor yaaa?” diyebilirsiniz. dediğim gibi tarzı budur.

  eğer dersini iyi bir şekilde dinlerseniz (ki bu çok zordur) olaylara ne kadar mantıklı ve farklı bir boyuttan baktığını görebilirsiniz. odasına ise mümkün oldukça gitmeyin derim, pek iyi karşılamıyor. yanlızca sizden istediği şeyleri istediği formatta yapmaya çalışın, yüksek not almamanız için bir neden kalmaz. yoklama bazen alır bazen almaz ama genel olarak fazla umursadığını söyleyemeyeceğim.

  yukarıda yazılmış olan kötü yorumlara rağmen yine de iyi bir insandır ama kesinlikle bildiğiniz bir bilkent hocası değildir.