*

şükela:  tümü | bugün
 • bmw motoru ile yarisan, gecen sene ralf schumacher ve jenson button'la yarisip bu sene button'ın yerine juan pablo montoya'yi almak gibi hayirli bi is yapan, frank williams'in sahibi oldugu firma. bmw-williams f1 bu sene cok basarili olabilecekken cok talihsiz kazalar gecirdi ve kotu pit stoplar sayesinde cok puan verdi, montoya'nin f1deki tecrubesizligine hirsi da katilinca yarista gormekte zorlandik. ama bence en kabiliyetli 2 pilot montoya ile schumacher'dir. sonuna kadar destekliyoruz, zaten ferrari'den sora en cok seyirci artik bmw'de var. ralf abisini seneye gecebilir. montoya'da kabiliyetini yarisa yansitabilirse seneye sampiyon bile oluruz. bu sene ise ikincilik de yetecektir. west'lerin dusuk performansi bize ikinciligi getirecek
 • (bkz: bmw williams)
 • 2005' te bmw ile yollarını ayıran ve cosworth ile anlaşan formula 1 takımı.
  (bkz: williams cosworth)
 • toyota'yla yaptıkları anlaşma genel olarak f1deki diğer üretici firmalarla yapılan motor anlaşmalarında görülenin aksine motor sağlayıcının müşterisine kendi araçlarında kullandığından daha düşük speclere sahip bir motor tedarik etmesi yerine toyota ne kullanıyorsa aynen willams'a da onu vermesi şeklindedir. sponsor bulma konusunda oldukça başarılı olan yaşlı kurt olarak nitelendirilebilecek frank williams burda da tecrübesini ve pazarlık yeteneğini konuşturmuştur.
 • at&t ile isim sponsorluğu üzerine anlaşmış takım. sanki işler yavaş yavaş düzelecek gibi görünüyor.
  http://www.f1racing.net/en/news.php?newsid=133451
 • 2008 sezonu 30. senesi olacak formula 1 takımı. bu yılı kutlamak için, bu seneki araç olan williams fw30'nin altı değişik renk kombinasyonu ile yarışacaklarmış.
 • 2008 monza gp'sinde 500. gp'sine cikan takim. 2,5 sezonda da bizlere toyota, rosberg*, nakajima*(wurz*) uclusunden hicbir$ey olamayacagini gosteren takimdir ayrica. bmw ile ayrilmalarinin sebebi de castrol imi$. bmw castrol'de israr etmi$, williamsf1'de petrobras lubricants* demi$. onlar da aufwiedersehen...
 • 2009 sezonuna kers sistemi olmadan başlayacaklarını pilotları nico rosberg vasıtasıyla açıklamışlardır. onun yerine daha güvenli ve ucuz olduğunu düşündükleri bir başka sistem üzerinde çalışıyorlarmış.
 • fia'nın 2010 bütçe kısıtlandırması kararı sonrasında, diğer fota takımlarıyla birlik içinde davranmayarak, 2010'da yarışacağını açıklayan ve sonrasında fota tarafından üyeliği askıya alınan takım.
 • toyota motoru ile de başarı olmaya başlamış takımdır. seneye toyota'nın çekilmesi durumunda yeni bir motor üreticisi bulmak durumunda kalabilirler.

  frank williams, formula1 için 2012 yılına kadar sözleşmesinin olduğunu hatırlatıp, takımların fia'ya rest çekmelerine "ben ve çalışanlarım gelecek yıl da burdayız" diyerek cevap vermiştir. büyük patronun bu işte kurt bir isim olduğunu düşünürsek, seneye de huzurlu bir sezon bizi bekliyor sanırım. fota (formula one teams association) burnundan soluyor ve williams'ın üyeliğini askıya almış.

  sezonun devamında alman pilot nico rosberg'i klasmanda sürekli podyumu zorlarken görebiliriz. kazuki nakajima ise japon sponsorların isteğiyle takımda kalmaya devam ediyor.