şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 2015 nba draft'ında philadelphia 76ers tarafından 35. sıradan seçilen ispanyol basketçi.
 • real madrid baloncesto'nun 1994 doğumlu, 2.09'luk pivotu.
 • amerikalılar 20 yıl önce böyle bir şeyi hayal eder miydi acaba? hele yöneticiler? adamlar avrupa basketbolunun en sivrilmiş büyük yıldızlarını bile alırken tereddüt yaşarken şimdi geldiğimiz duruma bak. avrupa takımlarının rotasyon oyuncularını bile gözlerini kırpmadan alabiliyorlar parasal rahatlıktan.
 • bu sezon ben doğru düzgün oynamasını bile beklemezken knicks'in rotasyon oyuncusu olan genç yetenek. geçen sene real madrid'de bile bu süreleri alamıyordu çoğu zaman. 42 maça çıkmış, 14.1 dakika 5.8 sayı 5.3 ribaund 0.9 asist ortalaması yapmış. süre aldığı zamanlarda bazen iyi maçlar çıkarıyor ama ertesi maç oynamadığı falan oluyor, enteresan bir durum söz konusu yani. 8 sayı 13 ribaund yaptığı maçtan sonraki maç oynatılmamış, ertesi maç 17 sayı 11 ribo yapmış mesela.

  oyununa gelirsek, orta mesafesi iyi derecede var, sırtı dönük oyunları da fena değil. ikili oyun sonrası iyi devriliyor. atletizmi de fena değil. iyi bir pivot olmak için şu an her şeye sahip ama belli bir yönüyle açığa çıkmıyor. büyük olasılıkla ilerde bir takımın ilk 5 oyuncusu olup, 16 sayı 10 ribaund 2 asist gibi ortalamalar yapar ama gasol kardeşler kadar da olamaz.

  benim entry'yi yazma sebebim ise farklı, willy ve kardeşi juancho'nun bize karşı oynayıp kaybettikleri 2014 u20 avrupa şampiyonası finalinden sonra, bizde şu an sadece cedi osman hala önplandayken, hernangomez kardeşler nba'de süre alıyor. o zamanın bizdeki yıldızı tayfun erülkü de ortalıkta yok.
 • ilginç bir şekilde knicks'de oldukça faydalı işler yapan uzun .

  spurs maçında önce dedmon'ı geçip , sonra da potaya gidip irving gibi turnike bırakmasıyla beni kendine hayran bıraktı . biraz istikrarlı olsa çok daha iyi işler yapabilir . mesela son 10 maçta 9.6 sayı 9.3 ribaund 2.0 asist 1 top çalma ile oynuyor . bazen bench'den gelip 16-20 sayılık katkıları bile oluyor . 2.tur 35.sıradan seçilen birine göre fena işler yapmıyor ama dediğim gibi 3 maç iyi oynayıp 10 maç sıçıp batırmaması lazım , istikrar şart hernangomez'cim . *
 • (bkz: nba 2k18)'in hakettiğinin çok üstünde 77 overall rating'i layık gördüğü oyuncu.
  yine kardeşi juancho da 74'e layık görülmüş.
 • adını bilmediğim bir uzun + 2 adet 2. tur draft hakkı karşılığında bobcats’e takas olmuş uzun. new york knicks yönetimi gerçekten bu işleri bilmiyor. porzi sezonu kapadı, bırak oynasın çocuk. potansiyeli var mı yok mu sezon sonu karar verirsin.