şükela:  tümü | bugün
  • "sex and violence was never really my cup of tea; i was always more into sax and violins" demiş alman yönetmen.
  • der stand der dinge en az bilinen, fakat en dehset verici* filmlerindendir.
  • nuri bilge ceylan'ı cannes'da uzak filmiyle aldığı ödülden ötürü tören gecesi ilk tebrik eden yönetmenlerdendir. üstelik büyük ödülü yılmaz güney'e adadığı için sahne arkasında teşekkür de etmiştir nuri bilge'ye...
  • tuhaf dergi'den nando salva'ya verdiği röportajda 'ihtiyacımız olan son şey milliyetçiliğin yükselişini beklemek' demiş yönetmendir.
  • walla adamın wings of desire diye bi filmi var bi türlü bulamıyorum kimse de bilmiyo bööle devam ederse yakında filmi rüyamda gördüğüme ve aslında varolmadığına inanmya başlıycam
  • tarantino hakkındaki fikirlerine yürekten katıldığım alman yönetmen. "tarantino'nun hayranları beni deli ediyor, sinemayı her şeyiyle hakim oldukları bir alan sanıyorlar" demiş.
  • bu adamin filmlerinde "insana dair" olani cok iyi hissettirebildigi icin ozlenilen bir tanidiklik, ve varolusun dinginliginde gezindirdigi icin ayri bir huzur yakaliyorum. sahiden siir yazar gibi film cekiyor, guzel bir siire ozenir gibi ozeniyorum ben de tarzina.
  • lumiere kardesler uzerine cekilmis bir belgeselde wenders bey'e "neden sinemayla ugrasiyorunuz?" sorusu sorulmus ve "baska ne yapabilirim ki?" yaniti alinmistir.
    ayrica puro icmeyi pek sever.
  • "eger rock muzigi olmasaydi belki bir avukat olurdum" sozuyle hayatimizin akisini degistirmis muhterem kisilik. cok sevdigi rock muzigini de filmlerine fon yapmistir ya da tam tersi...