şükela:  tümü | bugün
 • yalnızca wimbledon'dan değil elbette. dünyadaki lanet olası amerikan işgali spor dallarını da yerle bir ediyor ya adamakallı maç bile izleyemiyoruz.

  misal bir süredir wimbledon 2018'i izliyordum ve nereye baksam 10 haberin 8'i serena williams. ona ilah gözüyle bakan hayran kılıklı aşifteleri de kat be kat çirkef. önüne gelene hakaret.

  hele şu yaratığa kraliçe diye hitap etmeleri yok mu aman yarabbi. serena dışında bir sürü yetenekli, başarılı oyuncu var ama neredeyse hiçbiri medyada adam gibi yer bulamıyor. bu durum wimbledon'da ise rezalete döndü. kaç gündür serena hastalarına karşı yoğun bir mücadele veriyorum adeta.

  kiminiz şunu diyebilir; "başka işin mi yok bunlarla uğraşıyorsun?" kimse kusura bakmasın ama bıktım şu fransız ingiliz amerikan baskısına ve yalayıcılığına
  her el attığım yerde rastlamaktan.

  bildiğim kadarıyla roland-garros'ta da fransız hastalığı söz konusu turnuvanın lokasyonu itibariyle. herhalde en şeffafı australian open bu konuda.
 • wimbledon'dan nefret etme sebebi olarak serena williams haberlerini görmek çok komik bir sebep.

  ben de wimbledon'u yakından takip ediyorum ancak değil serena williams, wta ile ilgili hiçbir haberi okumuyorum. kimse de karşıma çıkarmıyor böyle haberleri zorla. velev ki karşıma çıktı haber, okumadan geçiyorum.

  defending championın birkaç tur önce elendiği, wta dünya sıralaması ilk 10'daki hatunların patır patır elendiği, tenise doğum arası verip tekrar kortlara geri dönen dünya 181. numarası serena williams finale çıktıysa kusura bakmayın ama o haberleri sike sike göreceksiniz karşınızda. yani hatun finale gelmiş, ne bekliyordun ki? simona halep, muguruza haberleri mi okumak istiyorsun? o zaman geçmiş tarihli haberleri oku. bugünün haberi kerber ve williamstır.

  finale çıkan dünya 181. numarası yüzünden wimbledon'dan nefret ediyorsan ağır gerizekalıymışsın.