şükela:  tümü | bugün
 • airbnb'nin avrupa odakli klonu. rekabet bereketi getirir son dedikodularla airbnb'nin sallanan koltugunu su andaki tek ciddi rakibi wimdu devralmaya calisicaktir. cikisi avrupa odakli olsa da sistem dunyanin herhangi bir noktasindan ilan vermeye izin veriyor.
 • türkçe siteyi ve türkiye call centerını da hayata geçirmişler:

  (bkz: http://www.wimdu.com.tr/)
 • online olarak ev kiralama işi yapan almanya merkezli bir site. türkçe dil desteğiyle de yayına başlamışlar

  (bkz: günlük kiralık)
 • yurtdışına gezmek için çıkacaklara otellerden daha uygun koşullu konaklama imkanı sunan site.
  merkezi yerlerde güzel daireler bulabilirsiniz.(özellikle avrupa ülkeleri için)

  ama tek sorun kalınan yerin temizliği ve biraz da yemek sorunu olsa gerek. nisan ayında fransa'ya gitme planı yaparken karşıma çıktı bu site, çok güzel dairelere rastladım, otel odalarından çok daha konforlu ve genelde daha uygun fiyata...
 • yılbaşı için amsterdam'da bir daire kiraladık kendilerinden ve oldukça da memnun kaldık.

  paypal ile de ödeme yapılabiliyor ayrıca.
 • amsterdam seyahati için kullandığım konaklama rezervasyon sitesi. açıkçası pek duyulmamış bir site.

  biraz kalabalık olduğumuz için daire kiralama kararı aldık ve harita üzerinden uygun bulduğumuz bir yeri online ödeme yöntemiyle kiraladık. buraya kadar herşey güzeldi. vize başvurusu için isimlerimizin açık şekilde görüneceği bir fatura talebinde bulunduk. fatura talebini sitenin kendi sistemi üzerinden yaptık. karşı taraf faturayı onayladıktan sonra pdf olan dosyayı bize göndermesi gerekiyordu. sistemsel sıkıntı nedeniyle bu işlemi gerçekleştiremedik. bunun üzerine sitenin yardım merkezine attığımız maillere de dönüş olmadı. bir şekilde fatura olayını karşı tarafın da çabalarıyla başka kaynaktan hallettik ve vize başvuru işlemlerimizi tamamladık. bu olaydan yaklaşık bir ay sonra yardım merkezine gönderdiğimiz maile özür dileriz tarzında bir dönüş oldu.

  geri dönüşleri zayıf, sistemsel olarak yeterince güven vermeyen ancak uygun fiyatlarla size alternatif seçenekler sunan bir site. seyahati henüz gerçekleştirmedim. döndüğüm vakit olası sorunları yine burada paylaşacağım.
 • rezervasyon talebi gonderdiginiz zaman host onaylamadan kredi kartinizdan odemeyi alan hatali sisteme sahip site. eger host talebinizi kabul etmezse artik kredi karti limitinizi kaybettiginizden yeni yer bakmaniz daha zor oluyor. 10 gundur iade bekliyorum hala provizyonda bekliyor. airbnb ise onaylandiktan sonra parayi cekiyor, bu sayede red durumu olursa bok gibi ortada kalmiyorsunuz. dikkat edilmesi gerekir.