şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yıldırım gelgin' in sahip oldugu, virginia rapids - thirty zip orijinli 4 yasli erkek ingiliz yaris ati. hep sadettin boyraz biner.
 • dun dubai de 1800 m kum pistinde 1.49.99 luk derecesiyle birinci gelen safkan , yaptığı müthiş derece ile dubai 1800 m rekorunuda kırdı (bkz: kopta gel)` :win river win behhhh`
 • türk atçılığının başarılı safkanı “win river win (virginia rapids - thirty zip)” dubai’de göğsümüzü kabarttı. “win river win” jokeyi james spencer ile çok güzel bir yarış sonunda 1.49.99'luk bir derece yaparak koşuyu kazandı. yıldırım gelgin’ in sahibi olduğu safkanımız 1800 m. kum pistteki koşuyu (handikap) kazanarak türk atçılığının uluslararası arenadaki gücünü gösterdi.

  yarış sonrası yapılan ödül töreninde kupayı levent gelgin alırken, antrenör cemal kurt ile jokey james spencer’a da birer plaket verildi.

  ödül töreni sonrası levent gelgin “çok heyecanlandım. atımdan çok emindim. yalnız starta girerken yaptığı huysuzluk yüzünden çok endişelendim. neyse ki çabuk atlattı ve kazandı” dedi. gelgin ayrıca “geçen sene “ribella” ile yakaladığımız başarının tesadüfi olmadığını gösterdik, çok mutluyum, devamı gelecek” diye konuştu.

  jokey james spencer ise ödül töreni sonrası “win river win çok güçlü bir at. yarış sırasında yaptığım her hareketime tepki verdi. çok akıllı ve güçlü bir at” dedi. spencer ayrıca yarışın son metrelerinde 16 nolu “dubai honor” ın jokeyi ted dunkan’ın kendisine "bye bye" dediğini ve win river win'in sanki onu anlamış gibi cevap vererek, güçlü sprinti ile zafere ulaştığını sözlerine ekledi.

  türkiye’de “win river win”a binen usta jokey süleyman akdı ise : “atımız çok akıllı bir at. son düzlükte kendi kendine "ben bu atları geçip kazanırım" dedi ve kendini gösterdi”şeklinde konuştu. akdı ayrıca “win river win” in çok kaliteli bir safkan olduğunu türkiye’de harcandığını ve yerinin uluslararası arenalar olduğunu belirtti.

  koşunun diğer sıralaması ise şöyle oldu;

  2. dubai honor (gb)
  highest honor (fr) - lovely noor (usa) by fappiano (usa)
  at sahibi: sh saeed bin mohd al maktoum
  antrenör: d. watson
  jokey: p.dobbs

  3. curule (usa)
  go for gin (usa) - reservation (usa) by cryptoclearance (usa)
  at sahibi: sh saeed bin maktoum al maktoum
  antrenör: d. watson
  jokey: g. birrer

  4. parasol (ire)
  go for gin (usa) - reservation (usa) by cryptoclearance (usa)
  at sahibi: halling (usa) - bunting (gb) by shaadi (usa)
  antrenör: d. watson
  jokey: k. manning

  diğer safkanımız “sabirli” ise starttan çıkarken yaptığı huysuzluktan dolayı gurubun gerisinde kaldı. son 1000 metreye kadar geriden gelen
  “sabirli” bu metrelerde bulduğu yoldan yaptığı sprint ile yarışı beşinci tamamlamayı başardı.atın ilgilileri safkanlarının pisti yadırgamış olabileceğini
  söyleyerek sonraki yarışlarda daha iyi koşacağını söylediler.
 • gururumuz.

  (siktiimin atı gururumuz tabi. futbolda sıçtık, potada mantarladık.. boksta, halterde, atletizmde yokuz.. e ne kaldı; atlar..
  kimse kusra kalmasın ama işimiz atlara kaldı..)

  evet gururumuz abicim, hem de sapına kadar.
 • blaze to win'in babasıdır.
 • zamanın şampiyonlarından. tam anlamıyla deli olarak adlandırılabilecek bir attı. canı istediğinde önde tempo kurar, bazen grubun en gerisinde bekler efsane sprintler atardı. uzun, kısa, çim, kum demeden kazandığı her yarış, bazen startta oyalanması bazen hiç çıkmaması, zamanının en baba atlarını eşek geçer gibi geçmesi ve yurt dışında yarış kazanmışlığı. aygırlığında ise kendisi gibi değişik koşularda başarılı olabilen gr1 galibi yavrularıyla adını en yukarılara yazdırmayı başarmıştır.efsanedir. at deyip geçeni atlar siksin.
 • bütün gücünü anne hattından alan (anne kardeşi ghostzapper ın annesi) aygırlığı yarış yaşamından çok daha başarılı olan aygırımız.
 • es es balcının babasıdır.