şükela:  tümü | bugün
  • olağanüstü kalitesiz ve bir o kadar da pahalı olan banyo aksesuarlarıdır.

biraz detaylandırayım durumu.

yıllardır hayalini kurduğum kendimce güzel bir ev aldım. bu hevesle de eve güzel banyo aksesuarları almaya karar verdim. “pahalı olan kalitelidir” diye düşünerek (maalesef) bu ürünleri modoko tem’den aldım.
    verdiğim para öyle böyle değil ha , hayli yüksek ücretleri var bu ürünlerin.

neyse, “evladiyelik bunlar”, “asla paslanmaz “, “ilk günkü gibi kullanacaksınız” gibi vaatlere de kanarak bu ürünleri alma gafletine düştüm.

yaklaşık bir yıl sonra diş fırçalığın içi hafiften kararmaya başladı, neyse dedik olur o kadar dedik...
    üçüncü yılda artık içine diş fırçası koyamaz hale geldik çünkü içine koyduğumuz diş fırçalarının sapı bile kararmaya başlamıştı.

ve... bir gün baktım eşim bunları çöpe atmış ...

haliyle çok üzüldüm ve bu ürünleri çöpten alıp doğru ürünleri aldığım tem’e gittim, “ithalatçı firma sizin muhatabınız biz sadece satıcıyız ancak sizin adınıza onlara gönderelim bu ürünleri “ dediler.

neyse bir süre sonra cevap geldi. “içlerini x ücreti karşılığında boyarız“ diyorlar dedi tem’ deki yetkili . ( bu arada bu ürünlerin ithalatçı firmasının omega dış ticaret limited şirketi olduğunu öğrendim. )

“yahu hiç öyle şey olur mu, boyamak çözüm olur mu, köklü bir çözüm gerekiyor buna . ayrıca utanmıyor musunuz para istemeye, dandik bir ürüne dünya kadar para verdik zaten” dedim .

neyse boyamaya para almadılar ve ürünün iç bölümünü boyayarak gönderdiler. bunun bir çözüm olacağına pek inanmadığımı söyleyerek içi boyanan diş fırçalığı geri aldım .

ve maalesef öyle de oldu.

birkaç ay sonra içi gene kapkara oldu.

“o kadar para verdim atmam ben bunları” dedim depoya koydum ve gittim ikea ‘dan tamamı 70 lira tutan banyo aksesuar takımı aldım.
    en az 5 yıldır da ilk günkü gibi kullanıyorum.

bu ürünlere ne mi oldu?

uzun süre depoda beklettim, sonra içini bu kez kendim boyadım ve kalemlik olarak çocuk odasına koydum.

ha söylemeyi unuttum, bu ürünleri bir arkadaşımın banyosunda da gördüm ve hemen diş fırçalığın içine baktım , aynı bizdeki gibi kapkara hale gelmişti onlarınki de.

“yahu bunu nasıl böyle kullanıyorsunuz” dedim arkadaşıma gülerek (kendi enayiliğimi gizleyerek) “kıyamıyorum ya o kadar çok para verdim ki” dedi arkadaşım.

kendime aldığım ikea takımın aynısından arkadaşıma da aldım, hediye ettim .

hayatta bazı pişmanlıklar vardır, unutulmaz , arada bir aklınıza gelir, üzülürsünüz.

bu da öyle birşeydir.

almayın.

berbat değil berbat ötesi ürünler dir.
  • varlığımdan “eyvallah dersin geçer gider” sayesinde haberdar olduğum berbat ürünlerdir.

benim hiçbir zaman başıma gelmeyecek bir rezalete de ( birinci entry’ yi okumanızı öneririm ) konu olmuştur.

abi, üşenmedim google’dan ürünlerin fiyatını araştırdım. valla dudak uçuklatan fiyatları var bu banyo aksesuarlarının!
    koltuk mu alıyorsun diş fırçalık mı anlamadım!

neyse çok geçmiş olsun, valla öyle böyle değil , baya sağlam girmiş kusura bakmayın ama.

yeni bir ev alma heyacanı içinde kaliteli (!) ürünler alma düşüncesi ile alınmış , onu anlıyorum ama çok pahalı be, ne gerek var bu kadar para vermeye bunlara?

rezalet puanım : 9 / 10