• https://www.facebook.com/…stk/posts/196771987178256

8 tane işletim sistemi yaptılar ama facebook hesabını adam gibi kullanacak birini bulamadılar.
  • sanki içeride bir iç savaş yada bir yaratık var da, sistemi yemek ya da denk getirmek üzereyken içerideki biri tarafından kurtarılmış gibi kan ter içinde nefes nefese verdiği "sistem ciddi bir hatadan kurtarıldı" mesajı ile meşhur işletim sistemi.

ayrıca ne halt yediğinizi, nerelere girdiğiniz çıktığınız vs. gibi bilgileri de adb milli istihbarat teşkilatına ilettiği öne sürülen işletim sistemi.
  • sunduğu teknolojiler genelde bayat oluyor. mesela 2008 senesinde mac os ile tanıştım ve o zamana kadar "vay be microsoft yine yapmış" diyordum fakat mac os bunları daha önceden zaten çıkartmış. sonra silikon vadisi korsanları (yamulmuyorsam) adlı filmi izledikten sonra gördük ki microsoft en sevdiği komut olan kopyala+yapıştırı hayat felsefesi haline getirmiş. steve jobs belki de bir örnek vermeseydi windows belki de olmayacak, belki de hala can çekişiyor olacaktı.
  • (bkz: post windows)
  • bilgisayarınıza format atıp bilgisayarın altındaki seri kodunu girmek yasal değilmiş ve ürününüz korsan sayılıyormuş. az önce microsoft türkiye destek hattını seri kodum tam olarak okunamadığı için yardım almak için aradığım zaman bana bu şekilde cevap verip beni benden almış işletim sistemidir.
  • mide bulandirici bir turkcesi var

(bkz: içe aktar)
    (bkz: buraya çıkart)
  • her ne kadar apple gibi insanlara belli donanımları dayatmasa da bazen çok eski projeleri canlı tutmaya çalışmasından dolayı kimi zaman yönlendirme kimi zamansa zorlama ya da izin vermeyerek dayatma noktasına gelen tercihleri vardır.
    her ne kadar bill gates microsoft un yöneticisi değilse de onun projeleri devam ettirildi.
    bill gates her eve bilgisayar sokmak istiyordu. bilgisayarın içine de evi. microsoft bob projesi hep masada durdu. aslında hiç rafa kalkmadı. windows xp de longhorn sidebar halini alacaktı almadı. sonra vista ve 7 de widget oldu. en sonunda windows 8 de metro arayüzü şekline büründü.
    ıkinci olarak askıya al modu. askıya al modu windows ya da diğer bilgisayarların açılma kapanma hızı sorunu için bir çözümdü. microsoft askıya al ya da beklet modunu hep kapat'tan öne aldı. çünkü insanlar yanlışlıkla bilgisayarı kapatmak yerine beklemeye alsınlar ve kapatmamaya alışsınlar. bu sayede açılma kapanma sorunu hallolabilir. (bu maddede emin değilim, çünkü amerikalılar arabanın içinde ısınmasın diye arabayı çalışır vaziyette bırakıp baston kilit kullanan bir toplum)
    ışte microsoft windows bu inatlar ve kullanım alışkanlıkları arasında kalan bir işletim sistemi. daha yazacak çok şey var. ama yarın işim var.
  • bir sebepten mac'ime virtual box üzerinden windows kurmak zorunda kaldım, 8 feci olduğundan 7 kurdum, sistemi kuralı 3 günden fazla oldu, ilk yüklediğimde güncellemeler çıkması normal de, 3 gündür kesintisiz aralıksız her güncelleme sonrası yeni güncellemeler çıkıyor, arada restartlar yapılıyor, sonra yeniden çıkıyor, en son cuma günü ofisten çıkarken son 1 güncelleme vardı, yükleyip giderim derken restart sonrası 86(seksenaltı) yeni update gösterince kendi halinde bıraktım, bugün sabahtan beri bilgisayar başındayım, hala sürekli yeni güncelleme çıkıyor, arada sırada restart ettiriyor, sonra yenilerini çıkarıyor, işletim sistemi güncellemesi değil bildiğin eziyet.
  • 7 son urun olmadigi ve ticari acidan 8'e gecis tesvik edildigi icin 7'ye update yapilmamasi gereken saglam isletim sistemi.

basit bir tabirle yaptiginiz her update 7'yi yavaslatacaktir veya kotulestirecektir ki 8 alasiniz, cunku boyle bir dunyada yasiyoruz.
hesabın var mı? giriş yap