• herkes güncelleme yapmasından şikayetçi ben de güncelleme yapmamasından. 1809 güncellemesi bana gelmemişti. güncellemeleri denetlediğimde güncelsiniz diyordu. bu şekilde güncelleme almayanlar da var sanırım başka. bu şekilde sorun yaşayanlar güncelle yardımcısı aracılığıyla güncelleme yapmasını sağlayabilir.

https://www.microsoft.com/…tware-download/windows10

adresinden hemen güncelleştir kutucuğuna tıklayarak güncelleme aracısını indiriyorsunuz. aracı çalıştırıp güncelleme işlemini başlatabilirsiniz. alttaki bilgisayarınıza windows 10 yüklemek mi istiyorsunuz kutucuğundan da windows 10'u iso ya da usb sürücüye kurulum dosyası hazırlayarak sıfır kurulum yapmak için medya oluşturabilirsiniz.

ben güncelleme yardımcısı ile 1809 sürüme geçtim birkaç gün önce. günlük genel artı veya eksisi yok pek. bir iki yeni özellik gelmiş. herhangi negatif bir durum ya da kötü bir durumla karşılaşmadım. laptop mart sonu 6. yılı dolacak. yeni bir şey değil. içerisinde hdd var yalnız 7200 rpm. eski 5400 rpm hdd'ler biraz sıkıntılı. 7200 rpm hdd ile de gayet güzel çalışıyor. o nedenle ssd'ye geçmeyi düşünmedim.

laptop eski model söylediğim gibi. temizlemek için birkaç kez söktüm. o esnada toplarken üşendiğimden anakartta 3-5 vidayı takmadım. alt kasada hiç vida takılı değil. hdd de vida ile sabitli değil. sadece sata girişine takılı şekilde. benden başka bilgisayarı elleyen kimse olmadığı için bazen 3-5 gün hiç kapatmadan açık bırakırım gece gündüz. 3 yıldır bu şekilde kullanıyorum beni uğraştıracak sıkıntı ile karşılaşmadım.
  • donanım kimliği belirleme örnek resimde pcı\ven_168c&dev_0042&subsys_18101028&rev_31 olarak görülen açıklama donanım üretici marka ve modelini belirtir. sürücü yanlış bile olsa bu bilgi doğrudur. ve bu bilgiyi google üzerinde aratıp, donanımınıza ait doğru sürücüyü bulabilirsiniz.
  • bugün hevc (x265) kodekli bir videoyu açmak için benden 2,75 tl isteyen işletim sistemi. hasiktir lan dedim tabii...
  • windows'tan nefret etmeme sebep olan basit ama gıcık edici windowssal hataların devam ettiği sürüm. win95'te ne yaşattığı şeyleri bu sürümde daha hızlı yaşatıyor. başlangıçta mozilla, chrome, interner explorer, mail vs. gibi bi dünya açılışı yavaşlatan programı açıp bir de sayfaları kurtarmaya çalışıyor. hayır programı açıyorsun sayfayı neden kurtarmaya çalışıyorsun, sayfayı kurtarmaya çalışıyorsun programı neden açıyorsun sayfayı kurtarmaya çalışmasa belki pc hızlı kendine gelecek ama *

bilen biri varsa yeşillendirsin bu başlagıçta açılan fakat ne yazık ki ilgili ayar menüsünde görülmeyen programları nasıl kapatcaz? yani başlarken mozilla açılmıyor görünüyor ama mozilla açılışta adeta kurdele kesiyor amk.
  • bu ne arkadaş tüm günümü yedi lanet update
  • dün yüklediğim devasa son güncellemesiyle (1809) birlikte muhteşem bir görüntüye kavuşmuş windows sürümü. artık "dark theme"i seçince windows explorer (file explorer) bile karanlık tonlarda görünüyor. daha önce böyle değildi, kabak gibi bembeyaz parıldayıp gözlerime işkence ediyordu, bilgisayarın ekran parlaklığını kısmak zorunda kalıyordum. microsoft edgein link barı dahi karanlık artık. gözlerim bayram etti, windows explorer da bembeyaz parıltılı fona bakarken dosyalarla uğraşmak cidden gözlerimi çok yoruyordu, şimdi şeker gibi olmuş. (şöyle bir şey) son derece şık görünüyor her şey. ayrıca ssdli bir makinede kullanıyorum windows 10'u ve henüz tek bir sorunla bile karşılaşmış değilim. uzun yıllardır kullandığım chrome'dan da microsoft edgee geçtim, hızıyla özellikleriyle beni kendine bağladı. windows 95ten beri windows kullanırım, artık favori windows sürümüm windows 10. daha önce windows 7 idi.
  • kendi video birleştirme programı var ve iş görüyor.

ilgilenenler için bir arkadaş anlatmış : ilgili link
  • sevgili roma halkı, windows 10 güncellemelerini engellemenin kesin yöntemini açıklıyorum: simplewall (bu süper programcıkla canınız istediği zaman güncellemeleri kapatıp açabilirsiniz)
  • 5 yıllık laptopumda ve 10 yaşına yaklaşan masaüstümde orjinalini çalıştırdığım os.

hiç bir sorun yaşamadığım ve hiç virüsle karşılaşmadığım gibi, ne laptopum ne masaüstüme hiç format atma gereği duymadım. sadece laptopum win 8'den win 10'a, masasüstü bilgisayarım win 7'den win 10'a otomatik yükseltildi.

sadece açılış süresi konusunda geliştiricileri bizle taşak geçiyor. laptopumda windows'un yanında ubuntu ve mac de kurulu, tamam ssd almalıyım blablabla ama onlar 1 dk'ye yakın sürede açılırken windows'un 10dk'yi bulmasının bahanesi olamaz. neyse bunu da hibernation ve uyku moduyla aşıyoruz artık, task manager'da uptime'ı 15 gün gördüm ehe.
  • etkinlik geçmişinin kullanıcı ayarlarından kapatılsa dahi, aslında tam olarak kapatılmadığı iddiası bulunan işletim sistemi.

https://www.reddit.com/…ollecting_activity_history/
    https://www.chip.com.tr/…lilik-fiyaskosu_79633.html
hesabın var mı? giriş yap